Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie: Występy Polaków drugiego dnia w narciarstwie alpejskim i biegowym

19:38, 11.03.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 19:42, 11.03.2018

W niedzielę 11 marca na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczang rozdano kolejne medale w narciarstwie alpejskim, a także pierwsze krążki za narciarstwo biegowe.

W niedzielnych konkurencjach narciarstwa alpejskiego Polskę reprezentowali w narciarstwie alpejskim Maciej Krężel w kategorii osób z niepełnosprawnością wzrokową, który jeździ z przewodniczką Anną Ogarzyńską, a w konkurencji zawodników jeżdżących w pozycji siedzącej Igor Sikorski. Zawodnicy rywalizowali dziś w supergigancie. Z kolei w biegach narciarskich odbyły się zawody na 15 km zawodników rywalizujących na siedząco, wśród których startował Kamil Rosiek.

Maciej Krężel i Anna Ogarzyńska w swojej kategorii zajęli 12. miejsce wśród 12 sklasyfikowanych. Zwyciężył Słowak Jakub Krako (z przewodnikiem Branislavem Brozmanem), do którego Krężel stracił 12,03 sek. Drugie miejsce zajął Włoch Giacomo Bertagnolli (przewodnik: Fabrizio Casal), a trzecie kolejny ze Słowaków Miroslav Haraus (przewodnik: Maros Hudik).

Igor Sikorski uplasował się w supergigancie na 10. miejscu. Polski zawodnik, który jest wicemistrzem świata w slalomie, preferowane przez siebie konkurencje ma jeszcze przed sobą. Dziś Sikorski przegrał ze zwycięzcą Kurtem Oatweyem z Kanady o 2,58 sek. Srebrny medal wywalczył Amerykanin Andrew Kurka, a brązowy Francuz Frederic Francois.

W narciarstwie biegowym Kamil Rosiek uplasował się na 21. pozycji. Zwyciężył zdecydowanie Ukrainiec Maksym Jarowyj, który nad drugim zawodnikiem - Danielem Cnossenem z USA - uzyskał 43,7 sek. przewagi. Trzeci był reprezentant gospodarzy, Koreańczyk Eun Hyun Sin. Rosiek do zwycięzcy stracił blisko 7 minut.