Zainaugurowali Nartorolkowy Puchar Polski

16:14, 06.09.2016 Mateusz Król

nartorolki_biegi_kombinacjaW minioną niedzielę na trasach w Tomaszowie Lubelskim zainaugurowano kolejną edycję Nartorolkowego Pucharu Polski 2016. Zawodnicy rywalizowali w sprintach stylem dowolnym na dystansie 1000 metrów.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski na nartorolkach została zainaugurowana w Tomaszowie Lubelskim. W ramach Pucharu Lubelszczyzny rozegrano sprinty stylem dowolnym na dystansie 1000 metrów. W kategorii seniorek odnotowano triumf Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Jelenia Góra, bieg seniorów wygrał Grzegorz Staręga. W grupie juniorów A triumfowali: Róża Łyjak i Szymon Sikora; junior B: Monika Skinder i Jan Żółkiewski; junior C: Magdalena Kuśmierz i Dawid Ciećko. Po tych rywalizacjach rozegrano tradycyjną już Tomaszkowską Setkę o Puchar Krismara. Kibice zgromadzeni na zawodach mogli podziwiać tutaj rekordy Polski. Monika Skinder wygrała wśród kobiet poprawiając najlepszy wynik naszego kraju na 12,98 sekund, a Arkadiusz Posiadała ustanowił rekord na poziomie 11,74 sekund.

Źródło: Pzn.pl