Za nami Zimowe Igrzyska Azjatyckie w skokach narciarskich

15:41, 26.02.2017 Franek Damboń

yuken-iwasaMistrzostwa Świata w Lahti przyćmiły inne imprezy sportowe, które odbywają się równolegle. Wczoraj zakończyły się Zimowe Igrzyska Azjatyckie w Sapporo. Japończycy zdominowali konkursy skoków.

Konkurs na skoczni normalnej (HS-100):

W pierwszych zawodach, które odbyły się w środę na skoczni Miyanomori (HS-100) złoto zdobył Yukiya Sato, który w 1. serii skoczył najdalej ze wszystkich skoczków 98,5 m, a w drugim skoku uzyskał 94,5 m. Srebro zdobył kolejny z Japończyków Yuken Iwasa, który uzyskał 94 i 97,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Kazach Sergey Tkachenko, który po pierwszym skoku na odległość 93,5 m był 4., jednak w 2. serii miał taką samą odległość, która pozwoliła mu zająć trzecie miejsce. W konkursie uczestniczyło 16 skoczków.

Pełne wyniki konkursu na normalnej skoczni

Konkurs na skoczni dużej (HS-137):

W piątek na skoczni dużej złoto zdobył Japończyk Naoki Nakamura, który w 1. serii pofrunął aż na 141,5 m, a w drugim skoku skoczył 123,5 m. Drugie miejsce zdobył kolejny reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni Yuken Iwasa (133,5 i 124 m). Brązowy medal przypadł Kazachowi Maratowi Zhaparowovi, który po 1. serii zajmował 5. miejsce (130,5 m), w drugim skoku skoczek ten uzyskał najlepszą notę ze wszystkich zawodników, dzięki czemu awansował na medalową pozycję.  W zawodach wzięło udział 16 skoczków.

Pełne wyniki konkursu na dużej skoczni

Konkurs drużynowy na skoczni dużej (HS-137):

Konkurs drużynowy został zdominowany przez Japończyków, którzy od pierwszych do ostatnich skoków prowadzili w zawodach. Przewaga, jaką gospodarze uzyskali nad drugą drużyną Kazachstanu, wynosiła 204,1 pkt. Trzeci stopień podium zajęła reprezentacja Korei Południowej. Chińska drużyna była jedyną, która nie zdobyła medalu, zajmując 4. miejsce, Najlepszą notę ze wszystkich skoczków uzyskał Naoki Nakamura (132 i 133 m).