Za nami Letni Puchar Bieszczadów w Zagórzu

W dniu 29.08.2015 roku na obiekcie Zakucie w Zagórzu odbywały się zawody z cyklu Letniego Pucharu Bieszczadów w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W obu dyscyplinach triumfowali polscy oraz ukraińscy zawodnicy.

W kategorii Juniorzy E obiekcie H-20 triumfował Jan Rzadkosz reprezentujący klub TS Wisła Zakopane(23 oraz 21,5 metra) przed Janem Cudzichem LKS „Poroniec” Poronin (21 oraz 21,5 metra) oraz trzecim w stawce Andrzejem Waliszkiem, również z klubu LKS „Poroniec” Poronin( oba skoki po 21 metrów).

W kategorii Juniorki Open wygrała Ukrainka Lilia Romanuk, która w dwóch próbach uzyskała po 21 metrów. Za nią uplasowała się Łotyszka Elizabetea Stankevica(20,5 oraz 20 metrów), na trzecim miejscu uplasowała się kolejna z Ukrainek Tetiana Pilipchuk(17,5 oraz 18 metrów).

W kategorii Juniorzy D sobie równych nie miał Stanisław Majerczyk reprezentujący TS Wisła Zakopane, który na obiekcie K-40 doskoczył do 36,5 oraz 37 metrów. Na drugim stopniu podium znalazł się kolega z klubu Adam Niznik(37 oraz 35,5 metra). Na najniższym stopniu znalazł się Sebastian Zygmuntowicz z WKS Zakopane(36 oraz 34 metry).

W kategorii Open, również na tym samym obiekcie wygrał Norbert Harsche, reprezentujący klub ZKN „Sokół” Zagórz z wynikiem 39 oraz 39,5 metrów. Za nim był Rafał Kuchta z LKS „Poroniec” Poronin(39,5 oraz 39 metrów). Za Kuchtą na trzecim miejscu był Łotysz Kristaps Nezborts(38,5 oraz 39 metrów).

Pełne wyniki w konkursie skoków w poszczególnych kategoriach

W zawodach kombinacji norweskiej w kategorii Juniorzy E na dystansie 1500 metrów wygrał Jan Rzadkosz,w kategorii Juniorki Open na dystansie 2000 metrów wygrała Lilia Romanuk, natomiast w kategorii Juniorzy D na dystansie 2500 metrów triumfował reprezentant Ukrainy Valentin Jaschuk.

Pełne wyniki w kombinacji norweskiej w poszczególnych kategoriach

W nowej roli zaprezentował się Jakub Kot – skoczek narciarski, który zawiesił karierę sportową. Był on asystentem delegata technicznego w zawodach skoków narciarskich.