Z Rosji do Słowenii. Podczufarowa zmienia reprezentacyjne barwy

FasterSkier.com

Olga Podczufarowa po długiej przerwie od biathlonowych startów w Pucharze Świata powraca do rywalizacji. Rosjanka zmienia jednak barwy reprezentacji – od sezonu 2019/2020 na trasach będzie walczyć jako słoweńska zawodniczka.

Decyzja Podczufarowej nie jest niczym nowym – z rosyjskiej narodowości zrezygnowało już kilku znaczących zawodników. Mowa tu oczywiście między innymi o wielkiej mistrzyni Anastazji Kuzminie, ale też o obecnie reprezentantach Korei – Frolinie czy Łapszynie. Od sezonu 2019/2020 Olga dołączy do tego grona. Rosjanka powróci więc do rywalizacji po tym, jak w maju 2018 r. ogłosiła przejście na sportową emeryturę. Jej zmiana barw została potwierdzona przez rosyjską federację, a sama biathlonistka potwierdziła w środę, że zamierza rywalizować dla innego kraju. – Potwierdzam chęć zmiany obywatelstwa sportowego, choć na razie nie będę komentować sytuacji – powiedziała „nowa” słoweńska zawodniczka. 

Jako Rosja Olga Podczufarowa trzykrotnie stawała na podium Pucharu Świata – w tym odniosła jeden triumf. 27-latka była również członkinią brązowej sztafety mieszanej na mistrzostwach świata w Hochfilzen. 

źródło: ski-nordique.net

Mateusz Wasiewski

Szef działu skoków, aktywnie także w biegach i biathlonie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: