YOG Lillehammer: Za nami kolejny dzień na skoczni i trasach biegowych

15:24, 18.02.2016 Mateusz Król

Dzisiaj, zapadły kolejne rozstrzygnięcia na skoczni i trasach biegowych w Lillehammer, podczas trwających tam Zimowych Igrzysk Olimpijskich młodzieży. W skokach triumfowała reprezentacja Słowenii. Natomiast w biegach złoto zdobyli Magnus Kim i Maya Yakunina.

Na skoczni narciarskiej odbył się dzisiaj konkurs mieszany. Złoty medal zdobyła reprezentacja Słowenii w składzie: Ema Klimec, Vid Vrhovnik i Bor Pavlovcic. Ich łączna liczba punktów wyniosła: 709.5. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Niemiec (Agnes Reisch, Tim Kopp, Jonathan Siegel), która do ekipy ze Słowenii straciła 34 pkt.. Reprezentacja Austrii (Julia Huber, Florian Dagn, Clemens Leitner) musiała się zadowolić brązowym medalem. Ich strata do zwycięzców wyniosła 42.8 pkt..

Drużyna z Polski w składzie Kinga Rajda, Paweł Twardosz i Dawid Jarząbek, uplasowała się dopiero na pozycji dziewiątej z dorobkiem punktowym wynoszącym: 574.4. Wyprzedziły nas takie ekipy jak: Rosja, Francja, Norwegia, Czechy i Japonia.

Pełne wyniki konkursu skoków

W biegu na 10 km stylem dowolnym wśród mężczyzn po raz kolejny złoty medal na szyje założył reprezentant Korei - Magnus Kim. O 16 sekund wyprzedził będącego na drugim miejscu Norwega - Vebjoem Hegdala. Na najniższym stopniu podium stanął Igor Fedotov z Rosji, który do zwycięzcy stracił 54.4 sekundy.

Naszym jedynym reprezentantem w tej konkurencji był Mateusz Haratyk, który z czasem wynoszącym 25:45.3 sekundy uplasował się na 20 miejscu.

Pełne wyniki biegu mężczyzn

Panie rywalizowały na dystansie 5 km. Nową mistrzynią została Maya Yakunina z Rosji. Srebro zdobyła pochodząca z Chin - Chunxue Chi, która do Yakuniny straciła 31.1 sekundy. Rebecca Immonen z Finlandii zajęła trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 37.1 sekundy.

Również jedna Polka wystartowała w rywalizacji kobiet. Klaudia Kołodziej została sklasyfikowana na pozycji 29. Na mecie zameldowała się z czasem 15:11.3 sekundy.