YOG Lillehammer: Chiny najlepsze w pojedynczej sztafecie mieszanej w biathlonie

13:13, 17.02.2016 Anna Felska

Trwają Młodzieżowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dzisiaj młodzi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w pojedynczej sztafecie mieszanej w biathlonie. Reprezentacja Polski zajęła jednak odległe miejsce.

Najlepiej spisali się jednak reprezentanci Chin w składzie Fangi Meng oraz Zhenyu Zhu, którzy na metę dotarli z czasem 41:35.4. Srebrny medal wywalczyła sztafeta gospodarzy. Norwegowie w składzie Marthe Krakstad Johansen oraz Fredrik Qvis Bucher-Johannessen przegrali walkę o złoty medal o zaledwie 0,2 s. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Rosji. Ekaterina Ponedelko oraz Egor Tutmin do zwycięzców stracili 14,9 s ale na metę dobiegli z takim samym czasem jak sztafeta z Francji. Ostatecznie po analizie wideo brązowy medal trafił jednak w ręce reprezentantów Rosji.

Odległe 21. miejsce zajęła sztafeta Polski. Joanna Jakiela i Przemysław Pancerz nie ustrzegli się błędów na strzelnicy i mimo dobrych wyników podczas biegu zakończyli zawody poza czołową dwudziestką.

Pełne wyniki pojedynczej sztafety mieszanej

Biathloniści podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer będę rywalizować jeszcze w sztafecie mieszanej.