Wysoka oglądalność finału TCS w Polsce

16:07, 09.01.2017 Anna Felska

_dsc0788-1024x682

Bardzo dużą uwagę kibiców w Polsce przyciągnął finałowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl triumf Kamila Stocha obejrzało w naszym kraju średnio 7,87 mln widzów.

W święto Trzech Króli odbył się ostatni konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni, w którym zarówno w zawodach, jak i całym turnieju zwycięstwo odniósł nasz reprezentant Kamil Stoch. Świetnie spisali się również pozostali Polacy. Piotr Żyła zajął w zawodach miejsce na najniższym stopniu podium, natomiast w całym turnieju wylądował tuż za Stochem na 2. pozycji. O podium imprezy otarł się również Maciej Kot, który zajął 4. miejsce. Jak informuje Nielsen Audience Measurement, konkurs ten na antenie Telewizji Polskiej obejrzało średnio 6,91 mln widzów, co stanowiło 41,27 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. Dodatkowo oglądalność konkursu w Bischofshofen na kanale Eurosportu wyniosła 955 tys. osób, co jest rekordem tej stacji wśród wszystkich transmitowanych dotychczas konkursów finału Turnieju Czterech Skoczni.

Pomijając Igrzyska Olimpijskie w Soczi, podczas których dwa złote medale zdobył Kamil Stoch, transmisja finału tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni miała najwyższą oglądalność zawodów Pucharu Świata od 29 grudnia 2013 roku i zawodów w Oberstdorfie. Wtedy widownia wyniosła 6,99 mln.

źródło: wirtualnemedia.pl