Wspólny trening austriackich rekonwalescentek

fot. Special Olympics

Reprezentacja Austrii w narciarstwie alpejskim w poprzednim sezonie miała dużo pecha związanego z kontuzjami. Szczególnie żeński zespół został mocno doświadczony przez urazy. Powracające do zdrowia Austriaczki odbyły ostatnio kolejny wspólny trening, którego głównym punktem było wyjście w góry. 

Grupa rekonwalescentek w składzie Anna Veith, Michaela Kirchgasser, Mirjam Puchner, Carina Dengscherz i Theresa Steinlechner wspólnie zdobywała szczyt Galzig leżący w regionie Arlberg. Narciarki pokonały 770 metrów w pionie w niecałe dwie godziny. Dodatkową trudnością był najpierw padający deszcz, a później leżący na zboczach góry śnieg. Zmagania z trudnymi warunkami to zdaniem fizjoterapeuty i trenera kondycji Stefan Simon rodzaj treningu moralnego, który również jest bardzo ważny – Również podczas zawodów mamy do czynienia z takimi warunkami i myślę, że to bardzo dobrze, że mogliśmy tutaj zmierzyć się z taką sytuacją – powiedział Simon.

W Arlberg reprezentantki Austrii spędziły w sumie 3 dni pod opieką trenera Meinharda Tatschla, Stefana Simona i menedżera Petera Petscharninga na zaproszenie Stowarzyszenia Turystyki TVB St. Anton. Wykorzystano ten czas na ćwiczenia siłowe, szybkościowe, trening life kinetik i oczywiście fizjoterapię. Zawodniczki odbyły też trening na ściance wspinaczkowej. Trener Meinhard Tatsch zapewnił, że w ostatnich tygodniach nastąpił spory postęp związany z wzrostem siły, atletyki i wytrzymałości.

Źródło: skionline.ch, oesv.at

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.