Wojciech Marusarz pracuje nad techniką skoku. „Chcę osiągnąć równy i wysoki poziom” [wywiad]

Poprawić technikę skoku i zrzucić kilka kilogramów. To najważniejsze cele, jakie musi zrealizować Wojciech Marusarz w sezonie przygotowawczym. Pomóc mają w tym ciężkie zgrupowania, takie jak obóz w Planicy, który może zaowocować w przyszłości. – Chcę osiągnąć wyskoki i równy poziom – powiedział w rozmowie z nami Wojciech Marusarz.

Mateusz Król: Jak przebiegają przygotowania do sezonu? Twoje treningi zmieniły się? Gdzie miałeś okazję trenować tego lata/wiosny?
Wojciech Marusarz: Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, staram się realizować wszystkie zalecenia treningowe, które stawia przede mną trener i staram się z nich wywiązywać na sto procent. Treningi, owszem, zmieniły się. Większy nacisk jest na skoki i pod tym kątem jest inaczej. Wprowadzonych jest trochę zmian w dotychczasowy trening. Na początku trzeba było się do tego przystosować, ale udało się szybko. Większość treningów mieliśmy w kraju, w Szczyrku i Zakopanem. Ostatnio mieliśmy długi, wyczerpujący obóz w Planicy.

MK: Czy któreś zgrupowanie/treningi przyniosły Ci prawdziwą satysfakcję?
WM: Na pewno owocne zgrupowanie było właśnie w Planicy, gdzie przez dwa tygodnie przebywaliśmy w naprawdę super ośrodku sportowym, gdzie mieliśmy zagwarantowane wszytko, co nam potrzebne. Pierwszy tydzień był bardziej skokowy, a drugi biegowy. To był bardzo ciężki obóz i jestem z niego usatysfakcjonowany. Wszytko wykonane w stu procentach, więc na pewno to zaprocentuje w przyszłości.

MK: Nad czym skupiasz się aktualnie w trakcie przygotowań? Jest jakiś jeden element, nad którym musisz popracować?
WM: Tak, mam cele, które zostały omówione z trenerami i u mnie nacisk jest na cześć skokową. Tam mam właśnie duże braki. Chodzi o technikę, jak i wagę, którą redukuję, by osiągać lepsze rezultaty na skoczni.

MK: Jak przebiega realizacja postawionych etapowych zadań, które powinieneś spełnić, aby nie zostać skreślonym z kadry? Możesz zdradzić, jakie to zadania?
WM: Każdy zawodnik na postawione cele, które ma realizować. Jest kilka kwestii, w których mamy czynić postępy i z tego jesteśmy rozliczani.  Najbardziej tyczy się to mnie i Pawła Twardosza. Właśnie nam postawiono z góry zadania i mamy je realizować.

MK: Jaki cel przyświeca Ci w trakcie tegorocznych przygotowań?
WM:  Chcę osiągnąć wyskoki i równy poziom, by jak najlepiej wejść w sezon zimowy i poświęcam temu cały sezon letni, by znaleźć jak najbardziej dogodne rozwiązania. Na pewno skupię się na skokach i wadze, bo w tym jest największy problem resztę jest dobrze.

Dziękuję za rozmowę.

Obserwuj

Mateusz Król

Redaktor naczelny at Sportsiniwnter.pl
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.