Wiosną ruszy budowa nowej Średniej Krokwi

Wizualizacja przebudowanego kompleksu w Zakopanem / zakopane.cos.pl

Budowa nowej normalnej skoczni w Zakopanem coraz bliżej. Jeszcze we wrześniu Centralny Ośrodek Sportu ogłosi przetarg, który wyłoni wykonawcę projektu. Prace ruszą w przyszłym roku.

Wszystko wskazuje na to, że wieloletnie apele przyniosły skutki. Zakopane doczeka się nowego kompleksu mniejszych skoczni narciarskich. – Około 40 mln zł zamierzamy przeznaczyć na modernizację i budowę kompleksu skoczni narciarskich w Zakopanem – zapowiedział w marcu minister Wiotld Bańka. I słowa dotrzymał. W stolicy polskich Tatr przygotowują się do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania. – Mamy już podpisaną umowę w tej sprawie z Ministerstwem Sportu i Turystyki – poinformował nas dyrektor COS w Zakopanem, Sebastian Danikiewicz. – W tym roku wyłonienie wykonawcy i opracowanie projektu. Prace budowlane ruszą wiosną przyszłego roku, jak tylko zejdzie śnieg i pogoda na to pozwoli – mówił dyrektor.

Plany przebudowania kompleksu Średnia Krokiew w Zakopanem zakłada powstanie czterech obiektów. Wśród nich największą skocznią będzie ta o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na dziewięćdziesiątym metrze. – Czterdzieści milionów złotych, które zadeklarował przekazać minister, wynika z naszych szacunków. Końcowy koszt poznamy dopiero po wyłonieniu wykonawcy – przyznał Danikiewicz. Przypomnijmy, że w tym roku udało się także przywrócić działanie kolejki na Średnią Krokiew.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.