W poniedziałek wystartuje 10. edycja LOTOS Cup

Śnieżna i mroźna zima nareszcie zawitała do południowej Polski. W ruch poszły armatki pokrywające białym puchem skocznie narciarskie w Beskidach. Wisła Łabajów i Szczyrk Skalite szykują się do pierwszych w tym sezonie konkursów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „LOTOS Cup 2014”. Zawody te zaplanowano na początek lutego. To już dziesiąty sezon zimowy, w którym organizowane są zawody LOTOS Cup w skokach narciarskich i czwarty, podczas którego na skoczniach i trasach biegowych rywalizują młodzi polscy kombinatorzy norwescy.


W dniach 3-5 lutego 2014 zostaną rozegrane w Wiśle Łabajowie, natomiast w terminie 7-9 lutego 2014 skoczków i kombinatorów norweskich gościć będzie Szczyrk Skalite. Podczas obu edycji LOTOS Cup 2014 biegi do kombinacji norweskiej planowo miały się odbyć na trasach biegowych Istebnej-Kubalonki, jednak z powodu braku śniegu na Kubalonce zostały przeniesione na trasę usypaną specjalnie na te zawody w Wiśle – w Ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Jonidło”, przy ul. Wyzwolenia 67.

Zawody LOTOS Cup 2014 odbywają się w tym sezonie w sześciu kategoriach męskich- Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D oraz Junior E i w dwóch kobiecych: Młodziczki i Juniorki.

Cały program LOTOS Cup znajdziecie TUTAJ!

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/


Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.