W Copper Mountain otwarto sezon zjazdowy, zwycięstwa Jareda Goldberga i Matthiasa Mayera, Kłusak w czołowej "30"

22:15, 17.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 22:17, 17.11.2017

W amerykańskim Copper Mountain odbyły się pierwsze w sezonie 2017/2018 zawody narciarstwa alpejskiego w zjeździe. Na starcie zmagań rangi FIS Race nie zabrakło znakomitych zjazdowców znanych z Pucharu Świata. Pierwotnie rywalizacja (trening oraz zawody) miały być rozłożone na 3 dni, ale ostatecznie wszystko zostało przełożone na czwartek 16 listopada.

Na treningu najszybszy był Niemiec Thomas Dressen. Bardzo zbliżony czas do Dressena miał Christof Innerhofer, który był gorszy o zaledwie 0,03 sek. Trzecie miejsce zajął drugi z Niemców - Josef Ferstl (+0,55 sek.). Michał Kłusak na treningu uzyskał 41. czas (+4,15 sek.).

Pełne wyniki treningu

W pierwszych zawodach najlepszym zawodnikiem był reprezentant USA Jared Goldberg. Znów świetnie pojechał Christof Innerhofer, który tak jak na treningu, uplasował się na drugim miejscu (+0,17 sek.). Trzeci był Austriak Matthias Mayer, który stracił do zwycięzcy 0,40 sek. Za podium znalazła się trójka Niemców: kolejno Andreas Sander (+0,46 sek.), Josef Ferstl (+0,74 sek.) i Thomas Dressen (+0,88 sek.). Jak spisał się Michał Kłusak? W zawodach było już lepiej niż na treningu i Polak zdołał wbić się do czołowej "trzydziestki". Kłusak został sklasyfikowany na 29. pozycji ze stratą 3,07 sek.

Pełne wyniki 1. zjazdu

W drugich zawodach nie wystartował już m.in. Christof Innerhofer. O dwie pozycje poprawił się Matthias Mayer, który tym samym odniósł zwycięstwo. Thomas Dressen znów należał do czołówki i zajął drugie miejsce (+0,12 sek.). Na trzecim miejscu uplasował się Vincent Kriechmayr z Austrii (+0,25 sek.). Thomas Biesemeyer (USA) raczej może być zadowolony z czwartego miejsca, które tym razem zajął (+0,32 sek.). Za nim znalazł się Hannes Reichelt, który był piąty (+0,56 sek.), a następnie Kanadyjczyk Manuel Osborne-Paradis (+0,57 sek.). Zwycięzca pierwszych zawodów - Jared Goldberg - tym razem był siódmy (+0,79 sek.). Ponownie wśród czołowych 30 zawodników znalazł się Michał Kłusak. Polski alpejczyk zakończył rywalizację na 30. miejscu ze stratą 3,20 sek do Mayera.

Pełne wyniki 2. zjazdu

Z pewnością wielu z tych zawodników będzie można zobaczyć już wkrótce w Lake Louise na zawodach Pucharu Świata w zjeździe i supergigancie. Pierwszy trening zjazdu w Lake Louise zaplanowany jest już na 22 listopada.