W Chorzowskim ZSO powstaną klasy biathlonowe

fot: sportslaski.pl

Sporty zimowe w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością, jedną z najpopularniejszych dyscyplin jest biathlon. W związku z tym powstał pomysł stworzenia w Chorzowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 klas o specjalności biathlonowej.

W Polsce wciąż brakuje młodych ludzi odnoszących sukcesy w tej dziedzinie sportu. Polski Związek Biathlonu wraz z trenerami klubowymi chcą to zmienić. Aktualnie powstaną takie dwie klasy, ale w przyszłym roku planowane jest włączenie specjalności biathlonowej od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do starszych roczników. Działania te mają na celu przygotowanie młodzieży do osiągania sukcesów w kategoriach młodszych juniorów i juniorów, aby w późniejszym czasie mieli łatwiejszy start jako seniorzy.

Opiekunem takich klas będzie klub UKS Karlik, a także była reprezentantka Polski, Agnieszka Cyl. Polski Związek Biathlonu również włącza się do szkolenia młodego pokolenia w kierunku biathlonu. Organizuje on różnego rodzaju imprezy promujące tę dyscyplinę sportu takie jak: ” Biathlon dla każdego” i ” Celuj w igrzyska”.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.