Vincent Kriechmayr: „Chcę w przyszłym sezonie potwierdzić to, co zrobiłem teraz”

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Austriak Vincent Kriechmayr w Åre do zwycięstwa ex aequo z rodakiem, Matthiasem Mayerem w zjeździe dołożył triumf w supergigancie. Co miał do powiedzenia po tak wyjątkowych dla siebie dniach?

Kriechmayr pokusił o wyciągnięcie wniosków z przebiegu bieżącego sezonu. – Jestem bardzo zadowolony, jestem zdrowy. Kontuzje mnie oszczędzały. Od czasu do czasu popełniałem błędy, ale to był bardzo dobry sezon. Jeśli będę bardziej konsekwetny, to będzie nieźle. Chcę potwierdzić w przyszłym sezonie to, co zrobiłem teraz. Ważne jest to, że mam dobrą szybkość, że mogę rywalizować z najlepszymi.

Stałe utrzymanie takiej formy nie zadziała. Muszę po prostu czuć się bardzo dobrze i pracować bardzo konsekwentnie. Najważniejszą rzeczą jest bycie zdrowym, potem można świętować sukces. Miałem świetne przygotowanie, do czego będziemy dążyć również w kolejnym sezonie. Szkolono nas bardzo dobrze, widać to w całym zespole. Naprawdę udało się nam powalczyć w Super-G. Celem na przyszły sezon powinno być przełamanie serii Norwegów – dodał.

Co sprawia, że narciarz jest tak silny? – Trudno mi powiedzieć, może ktoś z zewnątrz powinien to ocenić. Każdy, kto mnie zna, wie, że jestem bardzo pewny siebie. Najważniejsze to nie tracić poczucia humoru, nawet w obliczu porażki. Jeśli to jest drobnostka, to ważne, by umieć się z tego śmiać.

Źródło: nachrichten.at

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: