Ville Larinto mistrzem Finlandii

20:26, 09.10.2017 Franek Damboń Aktualizacja: 20:37, 09.10.2017

W miniony weekend w Lahti odbyły się letnie Mistrzostwa Finlandii w skokach narciarskich. Triumfatorem dwóch konkursów (drużynowego i indywidualnego) został Ville Larinto. Wśród kobiet na skoczni HS-100 wygrała Julia Kykkaenen, a w gronie juniorów rywalizujących na tym samym obiekcie triumfował Kalle Heikkinen.

Konkurs mężczyzn - HS-130:

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu prowadził Eetu Nousiainen po skoku na 128 m, drugi był Janne Ahonen, który uzyskał 127,5 m. Trzecie miejsce zajmował Ville Larinto po skoku na 124,5 m. W drugiej serii mistrz finlandii poszybował na 127 m i ten skok, pozwolił mu wyprzedzić Janne Ahonena, który ostatecznie zajął 2. miejsce (125 m) oraz Eetu Nousiainena, który stanął na najniższym stopniu podium. Czwartą lokatę zajął Juho Ojala.

Konkurs kobiet - HS-100:

W rywalizacji kobiet wystartowały zaledwie trzy zawodniczki. Zwyciężyła Julia Kykkaenen (83,5 i 87,5 m). Srebrny medal zdobyła Susanna Forsström (77,5 m i 87 m), a brązowy medal przypadł Julii Tervahartiali (67 i 65 m).

Konkurs juniorów - HS 100:

18-letni Kalle Heikkinen wygrał konkurs juniorów, skacząc 95 i 96 m. Drugie miejsce zajął Niko Kytoesaho, który skakał 94,5 i 95 m. Na najniższym stopniu podium stanął Rasmus Aehtaevae (90,5 m i 91,5 m). W zawodach wystartowało pięciu skoczków.

Źródło: kilipa.com