Uniwersjada: Złoty medal dla Adama Cieślara, Szczepan Kupczak z brązem!

P1060226-Copy-CopyPrawdziwie Polski dzień na Uniwersjadzie! Adam Cieślar zdobył złoty medal w kombinacji norweskiej. Na najniższym stopniu podium z medalem brązowym uplasował się drugi z Polaków – Szczepan Kupczak!

Przed południem odbyła się pierwsza część  zawodów. Rywalizacja toczyła się na skoczni normalnej, gdzie najlepszy okazał się Niemiec Tobias Simon. Uzyskał on w swoim skoku 99 metrów i wyprzedził naszego reprezentanta – Mateusza Wantuloka ( 98 m) o nie całe trzy punkty. Strata Biało-Czerwonego na starcie biegu wyniosła więc jedynie dwanaście sekund. Na trzecim miejscu uplasował  się Adam Cieślar ( 95 m), który tracił trzydzieści dwie sekundy do zwycięzcy.

W zawodach udział wzięło jeszcze trzech naszych reprezentantów. Czwarty był Szczepan Kupczak ( 95 m). Jego strata wyniosła 10,5 punktu, co przełożyło się na 42 sekundy straty w biegu. Dziewiąty był Paweł Słowiok ( 92 m), którego strata na starcie biegu wynosiła minutę i dwanaście sekund. Najsłabiej z Biało – Czerwonych zaprezentował się Wojciech Marusarz. W swoim skoku uzyskał 83,5 metra, co dało mu 20 pozycję ze stratą dwóch minut i trzydziestu pięciu sekund.

W biegu na 10 km Adam Cieślar odrobił straty do rywali i przez długi czas prowadził. W końcówce biegu dogonił go zajmujący po serii skoków 13 miejsce David Welde, który na kolejnych pomiarach czasu zbliżał się do Polaka. Ostatecznie obaj przekroczyli metę w identycznym czasie (26:18.3 sek), więc o zwycięstwie musiała decydować fotokomórka. Złoty medal wywalczył Adam Cieślar, srebro przypadło dla Davida Welde. Na najniższym stopniu podium uplasował się Szczepan Kupczak ze stratą 37,5 sekundy.

Miejsca pozostałych Biało – Czerwonych:

– miejsce 5. – Mateusz Wantulok (+ 58,7 sek )

– miejsce 16. – Wojciech Marusarz ( +3:22.9 sek )

Niestety ostatni z naszych reprezentantów Paweł Słowiok nie ukończył biegu i wycofał się 4 km przed metą.