Uniwersjada w Ałmatach: Trzeci dzień Polacy kończą z dwoma medalami

20:00, 01.02.2017 Franek Damboń

cieslar_adamW kazachskich Ałmatach zakończył się trzeci dzień rywalizacji na Uniwersjadzie. Polacy kończą ten dzień zdobyciem dwóch medali. Dziś odbyło się w sumie 7 finałów.

W kombinacji norweskiej Polacy zdobyli dziś dwa medale. Srebro wywalczył Adam Cieślar, który o 1 s przegrał złoto z Rosjaninem Wiaczesław Barkowem. Brązowy medal ze stratą 7,8 sekundy zdobył Paweł Słowiok. Po skokach Adam Cieślar zajmował 3. miejsce (95,5 m), a siódme miejsce Paweł Słowiok (93 m). Prowadził Japończyk Go Yamamoto, który ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu. Trzeci nasz reprezentant Wojciech Marusarz zajął 11. miejsce.

Wyniki zawodów w kombinacji norweskiej:

1. Wiaczesław Barkow
  2. Adam Cieślar
  3. Paweł Słowiok

Pełne wyniki konkursu kombinacji norweskiej

W konkursie Pań na skoczni HS-106 złoty medal zdobyła japonka Haruka Iwasa. Srebro zdobyła kolejna reprezentantka z kraju kwitnącej wiśni Yuka Kobayashi, a na trzecim miejscu uplasowała się Czeska Marta Krepelkowa. Jedyna ze startujących Polek Magdalena Pałasz po pierwszej serii zajmowała czwartą lokatę ostatecznie, zakończyła rywalizacje na 6. miejscu. Do zawodów przystąpiło 12 skoczkiń.

Wyniki zawodów w skokach narciarskich Pań:

1. Haruka Iwasa
  2. Yuka Kobayashi
  3. Marta Krepelkowa

Pełne wyniki konkursu Pań w skokach

W konkursie, w którym rywalizowali Panowie złoto, zdobył aktualny Mistrz Japonii na igielicie Naoki Nakamura. Srebro zdobył Rosjanin Michaił Maksimoczkin, a brąz zdobył Austriak. Thomas Lackner. Na siódmym miejscu znalazł się Przemysław Kantyka, który po 1. serii zajmował 13. miejsce. Stanisław Biela, który po pierwszym skoku konkursowym był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem (7. miejsce) ostatecznie zakończył zmagania na 14. miejscu. Ex aequo 17. miejsce zajęli Jakub Kot i Krzysztof Miętus. 22. był Artur Kukuła, a 24. Krzysztof Leja. Do zawodów przystąpiło 52 skoczków.

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE (500 m) kobiet:

1. Minkyu Cha (Korea Pd.)