Tomas Portyk mistrzem Czech w kombinacji norweskiej

17:21, 18.10.2016 Kamil Karczmarek

W Libercu Tomas Portyk wygrał mistrzostwa Czech w kombinacji norweskiej, tym samym ten zawodnik obronił tytuł wywalczony rok wcześniej.

Portyk był niewątpliwie faworytem zmagań na skoczni dużej w Libercu. Dużą przewagę wywalczył już sobie w pierwszej części zawodów. Tomas Portyk lądował na 129 metrze i nad dwa lata od niego młodszym Ondrejem Pazoutem miał już 38 sekund przewagi. Tuż za swoim młodszymi kolegami czaił się weteran czeskiej kombinacji Miroslav Dvorak, który po skoku do Portyka tracił 56 sekund.

Trasa biegu na nartorolkach liczyła 5 okrążeń po 2 kilometry. Już na początku trzeciego odcinka rywalizacji Dvorak wyprzedził Pazouta i rozpoczął pogoń za prowadzącym Portykiem. Ta gonitwa nie okazała się skuteczna, gdyż Tomas Portyk na metę przybiegł 34 sekundy przed doświadczonym Dvorakiem. Młody Ondrej Pazout musiał zadowolić się tylko brązowym medalem. Ostatecznie stracił do zwycięzcy 56 sekund.

Ostatecznie Ondrej Pazout wywalczył również mistrzostwo kraju w kategorii juniorów. Na podium stanęli także czwarty ogólnie Lukas Danek oraz piąty w łącznym rozrachunku Jan Vytrval.

źródło: fis-ski.com