To już pewne. Engelberg bez braci Kobayashi

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Na inauguracji Pucharu Świata w Wiśle z pewnością zobaczymy całą japońską śmietankę skoków narciarskich – braci Kobayashi, Noriakiego Kasai, Daikiego Ito, Yukiyę Sato oraz Naokiego Nakamurę. Natomiast już w szwajcarskim Engelbergu zajdą istotne zmiany. 

Podstawowy skład, oprócz oczywiście Wisły, zobaczymy także w Ruce, Niżnym Tagile oraz niemieckim Klingenthal. W Szwajcarii, kraj wschodzącego słońca reprezentować będą członkowie kadry B, którzy do tej pory prezentowali swoje umiejętności tylko w Pucharze Kontynentalnym. Na skoczni zobaczymy wtedy między innymi Taku Tekeuchi, Shohei Toshimoto, Keiiichi Sato, Kenshiro Ito, a także Yukena Iwasy. Ostatnie miejsce jest ciągle wolne i o tym, kto je zajął dowiemy się najpewniej bliżej zawodów.

Inauguracja w Polsce będzie będzie także rozpoczęciem już 31. sezonu Norakiego Kasaiego. Wicemistrz z Soczi rozpoczął swoją przygodę z Pucharem Świata w 1988 roku, gdy większości jego rywalów albo nie było na świecie, albo byli w kołysce. Co ciekawe, „weteran skoków” w Soczi przeżywał swój 26. sezon w PŚ – czyli dokładnie tyle, ile lat miał wtedy Kamil Stoch, z którym wówczas przegrał.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: