Timi Zajc mistrzem Słowenii

21:11, 14.10.2019 Anna Felska

W miniony weekend nie tylko Polacy walczyli w mistrzostwach swojego kraju. Na skoczni w Kranju odbyły się Letnie Mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich. Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Timi Zajc, a wśród kobiet Ema Klinec.

Zawody odbyły się na skoczni HS109 w Kranju. Zajc zapewnił sobie zwycięstwo skokami na 108 i 99 m. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, który uzyskał 109 i 98,5  m. Na najniższym stopniu podium stanął Tilen Bartol (105,5 i 98,5 m). Tuż za podium uplasował się Cene Prevc (103 i 100,5 m). Daleko uplasowali się pozostali bracia Prevc. Peter zajął dopiero 10. lokatę, a zwycięzca ostatnich konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego - Domen, zajął odległe 14. miejsce.

Pełne wyniki rywalizacji mężczyzn

Wśród pań po skokach na 106,5 i 100,5 m zwyciężyła Ema Klinec, która wraca do rywalizacji po kontuzji kolana i zerwaniu więzadeł krzyżowych. Druga była Ursa Bogataj (104 i 101 m), a trzecia Nika Kriznar (105,5 m i 97 m).