Therese Johaug nie pobiegnie na igrzyskach! CAS przedłużył dyskwalifikację Norweżki

To już pewne. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang nie wystartuje Therese Johaug, czyli jedna z największych gwiazd biegów narciarskich ostatnich lat. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) wydłużył bowiem dyskwalifikację Norweżki z 13 do 18 miesięcy. 

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu ogłosił wreszcie wyrok w sprawie Therese Johaug. Norweżka czekała na decyzję CAS od 6 czerwca, czyli od dnia przesłuchania, w międzyczasie trenując indywidualnie i przygotowując się do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu olimpijskiego. Johaug przez cały ten czas była dobrej myśli i liczyła na to, że sędziowie z Lozanny uwierzą w jej wersję wydarzeń. Prawnicy Norweżki walczyli o to z całych sił, ale tę walkę przegrali. CAS uznał odwołanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i przedłużył dyskwalifikację 29-latki do 18 miesięcy. To oznacza, że Johaug będzie mogła powrócić do rywalizacji w kwietniu 2018 roku, czyli miesiąc po zakończeniu sezonu.

Skład orzekający trybunału uznał, że Johaug nie dopełniła obowiązku sprawdzenia opakowania i złamała w ten sposób przepisy antydopingowe. Zdecydowano, że kara 18 miesięcy (liczona od 18 października 2016) będzie odpowiednia.

Źródło: sport.pl/VG

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: