TdS w Val di Fiemme: Klaebo najlepszy w biegu na 15 km klasykiem

16:12, 05.01.2019 Anna Felska Aktualizacja: 16:35, 05.01.2019

Johannes Klaebo ponownie nie dał się pokonać rywalom. Norweg zwyciężył w dzisiejszym biegu na 15 km stylem klasycznym podczas przedostatniego etapu Tour de Ski. Do końca o zwycięstwo walczył z nim Włoch Francesco De Fabiani. Na podium stanął również Aleksander Bolszunow.

W przedostatnim etapie Tour de Ski zawodnicy rywalizowali w biegu na 15 km klasykiem ze startu wspólnego. Prawie do mety najwięksi faworyci trzymali się w jednej grupie. Na ostatnim podbiegu przed stadionem zaatakował reprezentant gospodarzy Francesco De Fabiani. Uzyskał kilkumetrową przewagę na stadionie, ale na finiszu dogonił go Johannes Klaebo, który w sprinterskich końcówkach nie ma sobie równych. Ostatecznie Norweg wyprzedził Włocha o 0,6 s. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Aleksander Bolszunow, który do Klaebo stracił 2,6 s.

Kolejne trzy miejsca za podium również należały do reprezentantów Rosji: Andrieja Larkowa (+3,4), Maksima Wylegżanina (+4,6) oraz Andrieja Sobakrewa (+6,3). Na siódmej pozycji zawody zakończył Hans Christer Holund (+13,0), a tuż za nim kolejny Rosjanin Denis Spicow (+27,1). W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Brytyjczyk Andrew Musgrave (+29,0) i Norweg Martin Johnsrud Sundby (+29,9)

Jutro ostatni etap Tour de Ski 2018/2019. Na trasę biegu na 9 km stylem dowolnym jako pierwszy wyruszy Johannes Klaebo, który w tej edycji zwyciężył w czterech etapach. Norweg wspinaczkę pod Alpe Cermis rozpocznie z zapasem 1:20.4 nad Serigiejem Ustiugowem. Początek rywalizacji mężczyzn o 14:45.