TdS w Oberstdorfie: Pierwsze zwycięstwo Stiny Nilsson w biegu dystansowym

13:11, 03.01.2017 Daniel Topczewski

Stina Nilsson wygrała bieg łączony w Oberstdorfie, trzeci etap Tour de Ski 2016/2017. Szwedka była najlepsza na finiszu i wyprzedziła Jessicę Diggins oraz Heidi Weng.

Stina Nilsson od początku Tour de Ski prezentuje wysoką formę. Szwedka wygrała sprint stylem dowolnym w szwajcarskim Val Mustair a następnie była piąta w biegu na 5 kilometrów że startu wspólnego. Mało kto spodziewał się jednak, że Nilsson uda się także wygrać bieg łączony w Oberstdorfie. 23-latka w swojej karierze tylko raz stawała bowiem na podium w biegu dystansowym.

Szwedka w dzisiejszym biegu cały czas utrzymywała się w czołówce, ale nie chciała dawać zbyt długich zmian na prowadzeniu. Na półmetku Stina Nilsson traciła niewiele ponad dwie sekundy, ale szybko odrobiła te straty. Na niespełna 600 metrów przed metą 23-latka próbowała się oderwać od grupy, ale to się jej nie udało. Szwedka ograła jednak na finiszu swoje przeciwniczki i odniosła pierwsze zwycięstwo na dystansach w karierze. Drugie miejsce zajęła Jessica Diggins, a trzecie Heidi Weng. Dotychczasowa liderka Ingvild Flugstad Oestberg była dopiero 13.

Dzięki zwycięstwu w Oberstdorfie Nilsson awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Ski.