TdS: Sundby najlepszy na 30 km, norweska dominacja trwa

17:24, 02.01.2016 Anna Felska Aktualizacja: 17:27, 02.01.2016

Dzisiaj odbył się drugi bieg z cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. W szwajcarskim Lenzerheide w biegu na dystansie 30 km stylem klasycznym najlepszy okazał się Norweg Martin Johnsrud Sundby.

Tak jak w rywalizacji kobiet, tak również i w rywalizacji mężczyzn całe podium należało dzisiaj do reprezentantów Norwegii. Martin Johnsrud Sundby na metę dzisiejszego biegu dotarł z czasem 1:14:48.3. Drugie miejsce zajął Petter Northug, który do zwycięzcy stracił 34,6 s. Na najniższym stopniu podium stanął Didrik Toenseth, który przegrał z Northugiem o zaledwie 0,5 s. Tuż za podium znalazł się również czwarty z Norwegów Sjur Roethe, który minimalnie przegrał walkę o podium.

Reprezentant Polski Maciej Staręga zajął odległą 80. pozycję a do zwycięzcy stracił ponad 10 minut.

Pełne wyniki biegu na 30 km

Po dwóch biegach w klasyfikacji generalnej Tour de Ski prowadzi Martin Johnsrud Sundby. Na drugim miejscu znajduje się Petter Northug, a na trzecim Didrik Toenseth.

Klasyfikacja Tour de Ski

Już jutro kolejny bieg z cyklu Tour de Ski. Tym razem zawodników czeka rywalizacja na 10 km techniką dowolną.