TdS: Martin Johnsrud Sundby najlepszy w jubileuszowej edycji Tour de Ski

17:59, 10.01.2016 Aneta Kosiura Aktualizacja: 18:12, 10.01.2016

fot: langrenn.com fot: langrenn.com

Martin  Johnsrud Sundby do ostatniego biegu  etapu Tour de Ski przystąpił jako lider i pewnie utrzymał przewagę. Ostatnim biegiem tego cyklu był dziewięciokilometrowy podbieg na stok Alpe Cermis na dochodzenie techniką dowolną. Norweg po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Tour de Ski.

Martin rozpoczynał bieg z dość bezpieczną przewagą, więc jego zwycięstwo było niemal pewne. Tak też się stało. Sundby na mecie pojawił się jako pierwszy z czasem 30:47.0. Tuż za nim sklasyfikowany został kolejny z Norwegów Finn Haagen Krogh ze stratą 3:15.7. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Siergiej Ustiugow (+3:43.8).  Spadek zanotował Petter Northug. Norweg przed biegiem zajmował drugą pozycję, niestety w czasie dzisiejszego biegu sporo stracił i uplasował się ostatecznie tuż poza najlepszą trójką ze stratą 4:36.6.

Podczas po południowego biegu kobiet zwyciężyła Therese Johaug, w efekcie czego zwycięzcy Tour de Ski są identyczni jak przed dwoma laty.