TCS w Oberstdorfie: Zwycięstwo Kamila Stocha, Kubacki na podium!

18:58, 30.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 19:12, 30.12.2017

Fenomenalny konkurs w Oberstdorfie dla reprezentantów Polski. Kamil Stoch znokautował rywali w drugiej serii i zwyciężył w całych zawodach. Dawid Kubacki z pierwszym podium w karierze. Na drugim miejscu uplasował się lider Pucharu Świata Richard Freitag.

Cały konkurs w Oberstdorfie stał pod znakiem zapytania trudnych warunków wietrznych. Kamil Stoch w pierwszej serii startował na początku stawki ale dobrze poradził sobie z wiatrem i po skoku na 126 m ex aequo z Andersem Fannemmelem zajmował 4. lokatę. W drugiej serii poszybował na 137 m, co było najdłuższym skokiem w konkursie i nie dał rywalom szans. Drugie miejsce zajął również drugi po pierwszej serii faworyt i lider Pucharu Świata Richard Freitag, który uzyskał 128,5 i 127 m i do Stocha stracił 4,2 pkt. Pierwsze podium w karierze wywalczył dzisiaj Dawid Kubacki. Polak po pierwszej serii i skoku na 126,5 m zajmował 3. miejsce. W serii finałowej podołał presji i utrzymał lokatę.

Tuż za podium wylądował prowadzący po pierwszej serii Stefan Kraft. Austriak lądował dzisiaj na 132 i 119 m. Najlepszy wynik w karierze uzyskał również Stefan Hula, który po skokach na 123 i 120,5 m zajął 5. miejsce. Czołową szóstkę zamknął Japończyk Junshiro Kobayashi (126,5 i 123 m). Z trudnymi warunkami nie poradzili sobie do końca Norwegowie. Najlepsi dzisiaj Johann Andre Forfang (114,5 i 126,5 m) i Anders Fannemmel (129 i 124,5 m), zajęli ex aequo 7. lokatę.

Pozostali dwaj Polacy Maciej Kot (120 i 126 m) i Piotr Żyła (127,5 i 109,5 m), zajęli odpowiednio 15 i 25. miejsce.