TCS w Innsbrucku: Stoch najlepszy w serii próbnej, niestety z upadkiem

13:50, 04.01.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:06, 04.01.2017

Kamil Stoch

Właśnie zakończyła się seria próbna poprzedzająca trzeci konkurs indywidualny z cyklu Turnieju Czterech Skoczni w Austriackim Innsbrucku. Kamil Stoch okazał się najlepszym zawodnikiem, ale niestety zaliczył upadek.

Nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski po skoku na odległość 127 metrów nie utrzymał równowagi przy lądowaniu co zakończyło się upadkiem. Polakowi pękła linka przy bucie w efekcie czego podciął nartę o nartę co spowodało brak równowagi. Aktualnie doktor Winiarski sprawdza stan zdrowia Kamila, sam zawodnik narzeka na bóle barku i obojczyka. Niestety, start Kamila Stocha w trzecim z czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni jest zagrożony.

Drugie miejsce po skoku na odległość 123,5 metra zajął Markus Eisenbichler,a trzeci był Daniel Andre Tande ( 115,0 m). Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowany został młodziutki Domen Prevc ( 126,5 m).

Jeśli chodzi o pozostałych Biało-Czerwonych, na 11. miejscu uplasował się Dawid Kubacki ( 119,0 m), 14. był Piotr Żyła ( 121,5 m), 17. Jan Ziobro ( 122,5 m ), 19. Maciej Kot ( 110,0 m), 21. Stefan Hula ( 118,0 m), 33. Klemens Murańka (119,5 m ).