TCS w Innsbrucku: Pierwszy trening dla Kobayashiego, drugi dla Leyhe

13:51, 03.01.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 14:08, 03.01.2019

Już dzisiaj w Innsbrucku odbędą się kwalifikacje przed trzecim konkursem z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Właśnie zakończyły się treningi na skoczni Bergisel. Pierwszy z nich wygrał Ryoyu Kobayashi, drugi Stephan Leyhe. Z dobrej strony spisuje się również Kamil Stoch.

I trening

I trening na skoczni Bergisel odbył się w skrajnie niekorzystnych dla skoczków warunkach. Często zmieniano długość rozbiegu. Ryoyu Kobayashi skacząc z ósmej belki startowej uzyskał 131,5 metra, co dało mu zwycięstwo w I treningu. Na drugim miejscu uplasował się Robert Johansson, który w swojej próbie skoczył 128 metrów z trzeciej belki startowej. Trójkę najlepszych zawodników dopełnił Daniel Huber (127 metrów, 3 belka).

Na czwartym miejscu po skoku na 124 metry znalazł się Killian Peier. Piąty był Roman Koudelka, który oddał skok na 126,5 metra. Kamil Stoch lądował na 124,5 metrze skacząc z szóstej belki startowej. Naszemu mistrzowi olimpijskiemu dało to miejsce szóste.

Dawid Kubacki, który zajmuje aktualnie trzecie miejsce w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, również znalazł się w pierwszej dziesiątce treningu. Skacząc z drugiej platformy startowej osiągnął 117 metrów i został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu. Jakub Wolny po skoku na 114,5 metra (trzecia belka) mógł się cieszyć z miejsca 23. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Maciej Kot, który poszybował na 127 metr (ósma belka), co dało mu 25 miejsce. Na 30 pozycji I trening zakończył Stefan Hula (120 metrów, 6 belka). Nieco gorzej spisał się Piotr Żyła (111,5 metra, szósta bela) i Aleksander Zniszczoł (117,5 metra, ósma belka), którzy zajęli odpowiednio lokaty 38 i 42.

Ze startu w pierwszej serii treningowej zrezygnował Markus Eisenbichler.

II trening

Stephan Leyhe (podczas nieobecności w drugiej rundzie treningowej Ryoyu Kobayashiego) skokiem na 123,5 metra (czwarta belka startowa) wygrał drugi trening dzisiejszego dnia w Innsbrucku. Na drugiej pozycji uplasował się Kevin Bickner (126,5 metra, trzecia belka). Killian Peier po skoku na 125,5 metra zajął miejsce trzecie.

Bardzo dobry skok oddał Richard Freitag. Niemiec uzyskał 128 metrów, co dało mu miejsce czwarte. Kamil Stoch w swojej drugiej próbie lądował na 122 metrze (czwarta belka). Polak tym samym  był piąty. Szóste miejsce należało do Roberta Johanssona (122 metry).

Tym razem trochę gorzej poradzili sobie reprezentanci Polski. Dawid Kubacki po skoku na 119 metrów został sklasyfikowany na 16 pozycji. Piotr Żyła z wynikiem 117,5 metra był 22. Pięć pozycji niżej znalazł się Stefan Hula (117 metrów). Maciej Kot (117 metrów), Aleksander Zniszczoł (109 metrów) i Jakub Wolny (110,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 41, 42, 43.