TCS w Innsbrucku: Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi

15:53, 03.01.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 16:18, 03.01.2018

Junshiro Kobayashi wygrał kwalifikacje przed trzecim konkursem 66. Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk w loteryjnych warunkach poradził sobie lepiej od Kamila Stocha i Richarda Freitaga. Konkurs w Innsbrucku jutro od 14:00.

Komplet Polaków obejrzymy w jutrzejszym konkursie zaliczanym do Turnieju Czterech Skoczni i Pucharu Świata. W kwalifikacjach do zawodów w Innsbrucku triumfował Junshiro Kobayashi. Japończyk z wiatrem pod narty skoczył aż 131 metrów (szósta belka). Za jego plecami uplasował się lider turnieju Kamil Stoch. Polak skakał z piątej beli i w nieco lepszych warunkach wietrznych. Jemu sędziowie zmierzyli 127,5 metra, co z wysokimi notami dało stratę 3,1 pkt. Kończący rywalizacje Richard Freitag skakał z delikatnym wiatrem w plecy i z tej samej belki, co Kamil. Niemiec skoczył 125 metrów i o 0,4 punktu przegrał z Polakiem. Tuż za czołową trójką uplasował się Dawid Kubacki, którzy skoczył 129,5 m (7. belka). Trzeci zawodnik Turnieju Czterech Skoczni stracił do Kobayashiego 4,9 pkt.

W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden z naszych reprezentantów. Stefan Hula z ósmej belki skoczył 129 metrów i został sklasyfikowany na ósmym miejscu. W pierwszej serii jutrzejszego konkursu zobaczymy także Macieja Kota, który w trudnych warunkach skoczył 123 metry i był dwudziesty. Pięć lokat niżej znalazł się Jakub Wolny. Były mistrz świata juniorów uzyskał 122 metry. Swój debiut w konkursie Pucharu Świata zaliczy jutro Tomasz Pilch. Lider Pucharu Kontynentalnego skoczył 119,5 metra i zajął 38. miejsce. Tuż za jego plecami uplasował się Piotr Żyła (118 m).