TCS w Ga-Pa: Freitag i Zajc wygrywają treningi, świetny skok K. Stocha

12:44, 31.12.2017 Franek Damboń Aktualizacja: 15:54, 31.12.2017

Za nami pierwsza seria treningowa przed drugim konkursem 66. Turnieju Czterech Skoczni, który tradycyjne 1 stycznia odbywa się w Garmisch-Partenkirchen.

1. trening:

Zwycięzcą okazał się lider Pucharu Świata Richard Freitag, skacząc z 14 belki 132,5 m. Drugie miejsce zajął Jushiro Kobayashi, który uzyskał 131 m. Na trzeciej pozycji znalazł się Peter Prevc, który z 16 belki skoczył najdalej ze wszystkich skoczków 138 m. Tuż za czołową trojką uplasował się Simon Ammann (131 m). Piąty był Gregor Schlierenzauer, który swoją próbę wykonał z 16 belki (135 m).

W pierwszym treningu tylko trzech z sześciu Polaków oddało swoje skoki. Wysokie, ósme miejsce zajął Maciej Kot po skoku na 126 m. 21. był Jakub Wolny (126,5 m). Niestety, słaby skok oddał Piotr Żyła, który po wylądowaniu na 113 m, zajął odległe 49. miejsce. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula nie oddali swoich skoków w 1. serii treningowej.

2. trening:

Niespodziewanym zwycięzcą okazał się młody 17-letni Timi Zajc, który z 16. belki uzyskał 140 m. Na 2. miejscu znalazł się Kamil Stoch po skoku na 134,5 m. Trzecią lokatę zajął Anders Fannemel skacząc 135 m. Tuż za czołową trójką znalazł się lider Pucharu Świata Richard Freitag ląduląc na 134,5 m). Taką samą odległość uzyskał 5. Johann Andre Forfang.

Z Polaków daleko skoczył Stefan Hula 130,5 m, co dało mu 13. miejsce. 18. pozycję zajął Maciej Kot po skoku na 129 m. Słabiej skoczył Dawid Kubacki, który zajął odległe 23. miejsce (127 m). 25. był Piotr Żyła (126,5 m). Jakub Wolny po wylądowaniu na 123,5 m, znalazł się na 33. pozycji.

O 14:00 rozpoczną się kwalifikacje do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa. Transmisja na żywo na Eurosporcie.