TCS w Bischofshofen: Kwalifikacje przełożone na niedzielę, konkurs bez systemu KO

Jak informuje Norweski Związek Narciarski, dziś w Bischofshofen nie poskaczą. Przez duże opady śniegu nie udało się odpowiednio przygotować skoczni i kwalifikacje trzeba było przenieść na niedzielę. To oznacza również, że konkurs odbędzie się bez systemu KO – do rywalizacji przystąpi 50 zawodników najlepszych w kwalifikacjach.


Informacje potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) na swoim profilu na Twitterze. Od kilkunastu godzin w całej Austrii panują trudne warunki i nieprzerwanie pada śnieg, co tylko potęguje problemy organizatorów. Inaczej ma być jutro, gdy opady ustaną, a także wzrośnie temperatura. Na przypadek odwilży Bischofshofen jest gotowe dzięki niedawno zainstalowanym na skoczni torom lodowym.

Jutrzejszy konkurs będzie 8 w historii przypadkiem zawodów TCS bez systemu KO. Zawodnicy najpierw rywalizować będą w oficjalnym treningu, który będzie pierwszą okazją do tego, żeby zapoznać się z obiektem, następnie odbędzie się seria kwalifikacyjna, a następnie 50 najlepszych jej zawodników stanie do konkursu indywidualnego – bez przydzielania ich do par jak w przypadku 3 poprzednich.

Liderem Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni przed zawodami w Bischofshofen jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Największe szanse na podium w klasyfikacji prestiżowego tournee ma Kamil Stoch, który znajduje się na 4 pozycji. Kolejny weekend po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni przyniesie zawodnikom konkursy we włoskim Predazzo, które zastąpiło Liberec w dacie 12-13 stycznia.Źródło: Twitter: @norskijump, @FISskijumping/informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: