TCS: Nokaut Prevca! Słoweniec nowym liderem Turnieju

15:15, 01.01.2016 Anna Felska Aktualizacja: 09:14, 02.01.2016

DSC_0063-Copy

Peter Prevc w fenomenalnym stylu wygrał noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen, stając się tym samym nowym liderem Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu uplasował się Kenneth Gangnes, a trzeci był Severin Freund.

I seria:

Peter Prevc i Severin Freund uzyskali identyczne odległości - 133,5 m ale to noty za styl i punkty za wiatr zdecydowały o tym, że to Słoweniec uzyskał wyższy wynik. Na trzecim miejscu znajduje się Norweg Kenneth Gangnes, który uzyskał 132 m.

Dobre skoki oddali Kamil Stoch oraz Stefan Hula, którzy między sobą rywalizowali w parze KO i również uzyskali taką samą odległość - 125 m. Jednak to Stoch uzyskał wyższą notę i zajmuje 17. miejsce. Stefan Hula do drugiej serii awansował jako szczęśliwy przegrany i zajmuje 20. lokatę. Nieco pecha miał Dawid Kubacki (122 m), który przegrał rywalizację w parze z Manuelem Fettnerem i zajął 31. miejsce. Gorszy skok na 118,5 m oddał Maciej Kot, co dało mu 36. miejsce i brak awansu do drugiej serii.

Pełne wyniki pierwszej serii

II seria:

Nowy Rok 2016 dla Petera Prevca rozpoczął się bardzo dobrze. Słoweniec wygrał drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. W swoich próbach oddał skoki na odległość 133,5 metra oraz 136 metrów w serii finałowej. Pokonał o 12.6 pkt. będącego na drugim miejscu Kennetha Gangnesa (132 metry; 134 metrów; 260.1 pkt.) i o 15.9 pkt. trzeciego Severina Freunda. Przypomnijmy, że po konkursie w Oberstdorfie to Freund o ponad 7 pkt. wyprzedzał Prevca. Słoweniec nie dość, że w konkursie noworocznym odrobił stratę do Niemca, to jeszcze wypracował sobie bezpieczną przewagę.

Czwarte miejsce przypadło w udziale dla Johanna Andre Forfanga (133,5 metra; 132,5 metra; 250.8 pkt.). Piąty był Michael Hayboeck (131 metrów; 132 metry; 247. 3 pkt.), a szósty Richard Freitag (130 metrów; 127,5 metra; 243.6 pkt.).

Tylko dwóch zawodników polskich mogliśmy oglądać w II serii zawodów. Na 19 miejscu wspólnie z Vincentem Descombes - Sevoie uplasował się Kamil Stoch (124,5 metra; 123,5 metra; 219.5 pkt.). Stefan Hula, który do drugiej serii wszedł z grona "Lucky Looserów" po skokach na 125 metrów i 122 metry (213.5 pkt.) zajął 24 pozycje. Dawid Kubacki i Maciej Kot nie awansowali do serii finałowej i zajęli odpowiednio miejsca 31 i 36.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Peter Prevc wyprzedza Severina Freunda o 8.6 pkt.. Różnica pomiędzy trzecim Michaelem Hayboeckiem a Prevcem wynosi już aż 21.1 pkt..