Tande i Lundby triumfują w mistrzostwach Norwegii

14:09, 29.10.2017 Jagoda Brzozowska

W sobotę wieczorem na skoczni normalnej HS 106 w Oslo odbyły się mistrzostwa Norwegii w skokach narciarskich. Konkurs panów wygrał Daniel-Andre Tande, a Maren Lundby triumfowała wśród pań.

Kwalifikacje przed konkursem padły łupem Daniela-Andre Tandego, który wyprzedził Kennetha Gangnesa oraz Joakima Aune. W pierwszej serii konkursowej bezkonkurencyjny ponownie okazał się Tande, który oddał najdłuższy skok dnia (105,5 m). Zwycięzca kwalifikacji ostatecznie obronił pierwsze miejsce w mistrzostwach, lądując w drugiej serii na 101. metrze. Drugie miejsce zajął Kenneth Gangnes (104 m i 101 m), przegrywając złoty medal jedynie o 0,5 punktu. Zawody okazały się bardzo wyrównane, ponieważ różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami były bardzo małe. Trzeci Halvor Egner Granerud stracił do zwycięzcy tylko 4 punkty, a czwarty Anders Fannemel do podium jedynie 0,5 punktu. Piąte miejsce wywalczył Robert Johansson, a Johann Andre Forfang i Tom Hilde zakończyli zawody ex aequo na 6. miejscu.

Konkurs pań zdominowała natomiast Maren Lundby (102,5 m i 99,5 m), wyprzedzając drugą Silje Opseth (87 m i 92,5 m) o blisko 50 punktów. Trzecie miejsce zajęła Anna Odine Stroem (86 m i 89,5 m).

W niedzielę odbędą się zawody drużynowe, który zakończą zmagania skoczków w mistrzostwach Norwegii.