Takehiro Watanabe zwycięzcą rundy prowizorycznej

14:54, 25.11.2016 Kamil Karczmarek

Po wczorajszych kwalifikacjach skoczków dzisiaj rywalizację na Rukatunturi o awans do jutrzejszego konkursu walczyli kombinatorzy. Najdalej poszybował Japończyk Takehiro Wanatabe. Do konkursowej "50" awansowali wszyscy Polacy.

Japończyk, który triumfował w rundzie prowizorycznej jako jedyny uzyskał odległość wynoszącą ponad 130 metrów. Takehiro Watanabe skoczył 131,5 metra i o prawie 7 punktów wygrał z Jarlem Magnusem Riiberem. Norweski kombinator skoczył 3 metry bliżej i jeśli seria konkursowa nie zostanie rozegrane do biegu wystartuje 27 sekund za Watanabe. Ze startu swojego reprezentanta Ilkki Heroli zadowoleni mogą być gospodarze. Fin skoczył 128 metry co dało mu trzecią notę rundy prowizorycznej.

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Austrii którzy zajęli aż 4 lokaty w czołowej dziesiątce. Zdyskwalifikowany został zwycięzca klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu Eric Frenzel, ale oczywiście będzie on startować w jutrzejszych zawodach.

106 metrów przy bardzo silnym wietrze w plecy skoczył Szczepan Kupczak, który uplasował się na 27. miejscu. Kontuzjowany ostatnio polski kombinator w kwalifikacjach wśród Polaków był najlepszy. Po próbie na odległość 100,5 metra Adam Cieślar uplasował się na 39. lokacie. Trzy metry bliżej, ale z dłuższego najazdu wylądował Paweł Słowiok, który zajął 44. miejsce. Oznacza to, że w konkursie zobaczymy wszystkich naszych zawodników.