Tajner prezesem PZN na kolejną kadencję

Jak podał portal sport.onet.pl obecny prezes PZN, Apoloniusz Tajner został wybrany do pełnienia tej funkcji przez kolejne 4 lata. 64-letni działacz rządzi od 2006 roku, ale według dotychczasowych przepisów miałaby to być ostatnia kadencja jego prezesury.

Wybór Tajnera na stanowisko prezesa PZN-u był jedynie formalnością, gdyż nie miał przeciwnika. Głosujący podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, odbywającego się w krakowskim hotelu Novotel oddali na niego 75 ważnych głosów.

Podczas całego zgromadzenia wybrano także członków zarządu PZN. Z grona 12 kandydatów wybrano Wojciecha Gajewskiego, Teresę Sochę, Jarosława Koniora, Marcina Blauta, Zbigniewa Wuwera, Wojciecha Gumnego i Marka Pacha. W czasie posiedzenia długo dyskutowano o kondycji poszczególnych dysplin, w tym krytykowano zarządzanie narciarstwem alpejskim, a także zredukowano do 40 liczbę związkowych delegatów.

Apoloniusz Tajner rozpocznie już czwartą kadencję jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Przed jej objęciem był kuratorem związku, a także pracował w nim jako dyrektor sportowy i sekretarz generalny. Jako sportowiec konkurował z innymi w kombinacji norweskiej, a później został trenerem skoków narciarskich, do 2004 roku osiągając sukcesy z Adamem Małyszem, z których jest w tym momencie najbardziej znany.

Źródło: sport.onet.pl\ informacja własna

Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.