Szwedki i Norwegowie złotymi medalistami biegów sztafetowych na MŚJ w Rasnovie

18:15, 26.02.2016 Franek Damboń Aktualizacja: 18:16, 26.02.2016

Dziś odbyły się ostatnie zawody w biegach narciarskich na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie. Były to biegi sztafetowe juniorów i juniorek.

W biegu Pań na 2,5 km z powodu ciężkich warunków atmosferycznych zrezygnowano z dwóch pierwszych zmian odbywających się stylem klasycznym. Całe zawody zostały rozegrane w biegu stylu dowolnym. Wygrała w nich sztafeta Szwecka (22:30.7) w składzie Emma Ribom, Elina Roennlund, Ebba Andersson i Jenny Solin. Srebrny medal ze stratą 0.6 s. zdobyły Norweżki. Brąz został zdobyty przez biegaczki reprezentujące Rosję, które do zwycięskiej sztafety straciły 10.2 sekundy. Polki nie startowały.

Pełne wyniki sztafety kobiet

W biegu mężczyzn odbywającym się na dystansie 5 kilometrów wygrali Norwegowie (43:07.5) w składzie Mattis Stenshagen, Vebjoern Hegdal, Jan Thomas Jenssen i Johannes Hoesflot Klaebo. Srebrny medal został zdobyty przez Rosyjską sztafetę (+ 47.7 s). Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Francji (+ 1:18.2 s). Polacy nie wystartowali.