Szczepan Kupczak mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

16:05, 20.10.2018 Kamil Karczmarek

W Zakopanem odbyły się mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Zwycięzcą zawodów został Szczepan Kupczak z klubu AZS AWF Katowice. Medale zdobyli również Adam Cieślar i Wojciech Marusarz.

Zmagania rozpoczęły się od konkursu skoków na Wielkiej Krokwi. W pierwszej części zawodów nie było niespodzianki. Wygrał Szczepan Kupczak z klubu AZS AWF Katowice. Kupczak skoczył aż 139 metrów i pewnie prowadził. Granicę 130 metrów przekroczył również Adam Cieślar. Skoczył on 130,5 metra i po skoku tracił minutę i sekundę do Kupczaka. Trzeci był Krzysztof Leja, który w tym sezonie zmienił skoki narciarskie na kombinację norweską. Na czwartym miejscu plasował się Wojciech Marusarz. Leja i Marusarz mieli minutę i 32 sekundy straty.

Następnie rozegrano bieg na 10 kilometrów. Szczepan Kupczak utrzymał swoją przewagę. Zawodnik AZS AWF Katowice pobiegł o 3 dziesiąte sekundy szybciej od Adama Cieślara. Kupczak po raz pierwszy w karierze został mistrzem Polski. Cieślar, który jest jego kolegą klubowym, wywalczył srebrny medal. Trzecie miejsce ze stratą 2 minut zajął Wojciech Marusarz z AZS-u Zakopane.