Sytuacja w klasyfikacji generalnej PŚ skoczków

21:14, 06.01.2019 Maciek Dąbrowski Aktualizacja: 21:38, 06.01.2019

Powoli opadają emocje po fascynującym Turnieju Czterech Skoczni. Drugi raz z rzędu zawodnik, który wygrał cały cykl, wygrał również wszystkie cztery konkursy. Rok temu dokonał tego Kamil Stoch, natomiast pierwszym zawodnikiem, który dokonał tego niesamowitego czynu był Niemiec - Sven Hannawald. A jak wygląda obecnie sytuacja w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata?

Liderem Pucharu Świata jest oczywiście Ryoyu Kobayashi. Japończyk do tej pory na swoim koncie zgromadził aż 956 punktów, i nad drugim Piotrkiem Żyłą ma kolosalną przewagę, która wynosi aż 427 punktów. Wiemy na pewno, że zmiany na pozycji lidera nie będzie przez długi czas. Nawet jeżeli Japończycy po raz kolejny opuszczą konkursy w Polsce, to nie wpłynie to na pozycję Kobayashiego.

Podium zamyka trzykrotny Mistrz Olimpijski - Kamil Stoch. Polak we wszystkich konkursach zgromadził do tej pory 504 punkty. Do drugiego miejsca traci tylko 25 punktów, natomiast do lidera 452 punkty. Stoch zmagania w Bischofshofen ukończył na pozycji dwunastej.

Dawid Kubacki po dzisiejszym konkursie umocnił się i zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 352 punktów. Tuż za nim, bo z jednym punktem straty, czai się Stefan Kraft. Dziewiąty jest Markus Eisenbichler (329 pkt), a czołową dziesiątkę zamyka Robert Johansson (303 pkt)

Dalsze miejsca Polaków nie napawają optymizmem. 26 jest Jakub Wolny (86 pkt), 37 jest Stefan Hula (26 pkt). Na bardzo słabym 54 miejscu jest Maciej Kot (7 pkt), który jeszcze przed dwoma laty bił się o zwycięstwa w Pucharze Świata.

Klasyfikacja generalna

Następne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w Val die Fiemme. Miejsce to na pewno bardzo dobrze kojarzy się Kamilowi Stochowi, który na skoczni dużej zdobył Mistrzostwo Świata. Na relacje z zawodów zapraszamy na naszą stronę, na której będziemy na bieżąco informować o wynikach.