Sundby opuścił zgrupowanie kadry w Livigno

Martin Johnsrud Sundby w miniony weekend opuścił zgrupowanie norweskiej kadry w Livigno. Oficjalnym powodem decyzji 34-letniego biegacza jest podrażnienie dróg oddechowych spowodowane zaostrzeniem astmy.

Martin Johnsrud Sundby w niedzielę opuścił włoskie Livigno, przerywając tym samym obóz przygotowawczy do sezonu zimowego. Norweski biegacz miał przebywać na zgrupowaniu do 10 września, ale z powodu podrażnienia dróg oddechowych zadecydował o wcześniejszym zakończeniu obozu.

– Martin rezygnuje z sesji treningowych w Livigno z powodu chorych dróg oddechowych. Doświadczenie nauczyło nas, że w ten sposób można zapobiec poważniejszej chorobie, która uniemożliwiłaby dalsze treningi – czytamy w komunikacie prasowym Norweskiego Związku Narciarskiego.

Sam zainteresowany tłumaczy w rozmowie z rodzimymi mediami, że problemy z oddychaniem nie pozwalają mu trenować na wysokości, ale postara się utrzymywać wysoką formę trenując w domu. – Nie mogę wykonywać ciężkich treningów wysokościowych, ale teraz będę musiał pracować w domu. Pod koniec września mamy kolejne zgrupowanie i wtedy powinienem być gotowy – powiedział Sundby cytowany przez Dagbladet.

Źródło: Dagbladet.no, langrenn.no

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.