Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo najlepsi w Bruksvallarnie

14:25, 07.04.2017 Daniel Topczewski

Stina Nilsson wśród pań i Johannes Hoesflot Klaebo wśród panów triumfowali w biegach sprinterskich stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu FIS w Bruksvallarnie. W Szwecji nie wystartowali reprezentanci Polski.

Zawody pod egidą FIS w Bruksvallarnie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Rok temu sprinty w tej miejscowości wygrali Charlotte Kalla i Calle Halfvarsson, a Maciej Staręga zajął wówczas drugie miejsce przegrywając z triumfatorem o niewiele ponad pół sekundy.

W 2017 roku zwycięzcy nie pojawili się jednak na starcie. Pod ich nieobecność najlepiej spisał się duet, który w sezonie 2016/2017 miał najwięcej powodów do radości jeśli chodzi o rywalizację sprinterską. Chodzi oczywiście o Stinę Nilsson i Johannesa Hoesflota Klaebo. Reprezentantka gospodarzy była najlepsza już w eliminacjach i potwierdziła swoją wyższość także w bezpośredniej walce. W finale 23-latka dobiegła do mety niezagrożona, a jej przewaga wyniosła 3,32 sek. Drugie miejsce zajęła Anna Dyvik, a trzecie Maja Dahlqvist.

Wyniki biegu kobiet

Na liście startowej biegu mężczyzn pojawiło się dużo zawodników, którzy z powodzeniem rywalizowali w Pucharze Świata. W Bruksvallarnie pojawili się m.in.: Dario Cologna, Even Northug, Tomas Northug czy wspomniany wcześniej Klaebo. Triumfator klasyfikacji sprintu w Szwecji także potwierdził swoją dominację i wygrał zawody. 20-letni Norweg ukończył rywalizację z wynikiem 2:17,46 min, a w finale wyprzedził swojego rodaka Evena Northuga i reprezentanta gospodarzy Karla-Johana Dyvika.