Steiner po zwycięstwie w Frenstacie: Rok temu obiecałem sobie, że kiedyś tu wygram

W finałowym konkursie Pucharu Beskidów najlepiej poradził sobie Maximilian Steiner. Młody Austriak był bardzo szczęśliwy po zwycięstwie. Udało nam się porozmawiać z tym utalentowanym zawodnikiem.

Dla Austriaka był to drugi występ w zawodach LPK w Frenstacie. – Zachwyciła mnie wtedy publika, było tak wiele ludzi. Konkurs był naprawdę wspaniały. Wtedy właśnie pomyślałem, że chciałbym tu kiedyś wygrać. Jestem strasznie szczęśliwy, że udało mi się to osiągnąć – opowiadał.

Euforia towarzyszyła też zawodnikowi, gdy dzielił się swoimi wrażeniami z tegorocznego konkursu. – Moje skoki były całkiem dobre, nie na najwyższym poziomie, ale i tak jestem z nich zadowolony, bo dały mi zwycięstwo. Bardzo się cieszę, że mogłem skakać dla takiej publiki. Przyszło naprawdę wiele ludzi, podobnie jak w zeszłym roku – ocenił.

Tegoroczny Puchar Beskidów rozgrywany był w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zarówno w Wiśle, jak i w Frenstacie zawodnicy musieli sobie radzić z ulewnie padającym deszczem. Zdaniem Steinera było to trochę denerwujące. – Nienawidzę skakać w deszczu. Na szczęście na skoczni jest wiele miejsc, gdzie możemy się schować i mokniemy tylko bezpośrednio przed skokiem i na wyciągu. Podczas konkursu wyszło słońce i naprawdę poprawiło mi to humor.

Steiner nadal znajduje się w fazie przygotowań do zimowego sezonu. Skoczek aktualnie pracuje nad fazą lotu. – Mam problem ze zbyt szerokim otwieraniem nart w powietrzu. Pracuję nad tym od kilku tygodni i widzę już postępy. Jestem z siebie naprawdę zadowolony i nie mogę się już doczekać zimy – zadeklarował. Celem zawodnika w sezonie zimowym będą występy w Pucharze Świata. Nie będzie to jednak proste ze względu na ogromną konkurencję w austriackim zespole. – Mamy wielu wspaniałych skoczków – powiedział Steiner. – To właśnie czyni zespół dobrym, jest między nami spora rywalizacja i każdy stara się jak tylko może, by znaleźć się w zespole.

Sympatycznemu zawodnikowi życzymy jak najlepszych startów podczas nadchodzącej zimy.

Z Frenstatu dla sportsinwinter.pl, Zuzanna Wydera

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: