Stefaniya Nadymowa pierwszą zwyciężczynią LGP w kombinacji kobiet

20:58, 18.08.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 20:58, 18.08.2018

W niemieckim Oberwiesenthal zainaugurowano Letnie Grand Prix w kombinacji norweskiej. Po raz pierwszy w historii w tak ważnych zawodach rywalizowały kobiety. Zmagania wygrała Rosjanka Stefaniya Nadymowa. Sprint drużynowy wygrali Austriacy.

Stefaniya Madynowa uzyskała na skoczni w odległość 93,5 metra i prowadziła po pierwszej części zmagań. Lisa Hirner wylądowała na 97 metrze. Jednak Austriaczka miała dużo punktów odjętych za wiatr. Hirner ruszyła na trasę biegu ze stratą 8 sekund do Rosjanki. Trzecia była Niemka Jenny Nowak, która traciła 17 sekund. Na czwartej pozycji plasowała się Amerykanka Tara Geraghty-Moats, która miała minutę i 13 sekund straty.

Amerykanka pobiegła fantastycznie i osiągnęła najlepszy czas biegu. Geraghty-Moats walczyła nawet o zwycięstwo z Madynową, od której pobiegła ponad minutę szybciej. Rosjanka pokonała Amerykankę o 3 sekundy. Trzecie miejsce utrzymała Jenny Nowak. W pierwszych zawodach wystartowało 11 zawodniczek z 6 krajów.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

Mężczyźni rozegrali sprint drużynowy. Po serii skoków prowadzili Akito Watabe i Yoshito Watabe przed Franzem-Josefem Rehrlem i Mario Seidlem oraz Manuelem Faisstem i Terencem Weberem. Japończycy mieli 3 sekundy przewagi nad Austriakami i 10 sekund nad Niemcami. Ostatecznie zawody wygrali reprezentanci Austrii, którzy o niecałe 6 sekund pokonali Faissta i Webera. Trzecie miejsce zajął inny niemiecki duet Vinzenz Geiger i Johannes Rydzek. Polacy nie startują w Oberwiesenthal.