Slavic Cup w Zakopanem: Kowalczyk triumfuje w klasyku, Marcisz najlepsza w łyżwie

19:53, 03.02.2019 Mateusz Wasiewski

W dniach 2-3 luty zostały rozegrane biegi w Zakopanem w ramach zawodów zaliczanych do cyklu Slavic Cup. W sobotę na dystansie pięciu kilometrów klasykiem triumfowała Justyna Kowalczyk, a w niedzielę w rywalizacji łyżwą na 10 km Izabela Marcisz.

Zawody z cyklu Slavic Cup w ten weekend odbywały się w Polsce - w Zakopanem. W sobotę zostały rozegrane biegi na 5 km stylem klasycznym. Do rywalizacji przystąpiła pięciokrotna medalistka olimpijska, obecnie zastępczyni trenera Aleksandra Wierietielnego - Justyna Kowalczyk. Mistrzyni świata wygrała te zawody. Drugie miejsce zajęła jedna z czołowych juniorek na świecie Izabela Marcisz ze stratą 28,1 s. Podium uzupełniła Urszula Łętocha (+34,1 s). Kolejne miejsca przypadły podopiecznym Wierietelnego i Kowalczyk. Czwarta była Weronika Kaleta, piąta Agata Warło, a szósta Eliza Rucka. Siódme miejsce natomiast zajęła siostra Izabeli Marcisz - Ewelina, która zakończyła karierę na poziomie startów w Pucharze Świata. Na ósmej pozycji została sklasyfikowana Monika Skinder, a na dziewiątej Magdalena Kobielusz. Dziesiątkę zamknęła Klaudia Kołodziej.

Wyniki biegu stylem klasycznym

W niedzielę natomiast została rozstrzygnięta rywalizacja na 10 kilometrów techniką dowolną. Tym razem na starcie zabrakło dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej. W zawodach triumfowała Izabela Marcisz. Justyna Kowalczyk we wpisie opublikowanym na Twitterze przyznała, że łyżwa Marcisz jest najlepszą w całej Polsce. Na drugiej lokacie uplasowała się Urszula Łętocha ze stratą 39,6 s, a na trzeciej Weronika Kaleta (+47,4 s). W czołowej dziesiątce znalazło się dziewięć reprezentantek Polski oraz Słowaczka Barbora Klementowa.