Składy reprezentacji w narciarstwie alpejskim na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Do końca poprzedniego tygodnia, czyli 28 stycznia, krajowe komitety olimpijskie miały czas na zgłaszanie zawodników do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczną się 9 lutego w Pjongczang. Do udziału w konkurencjach narciarstwa alpejskiego zakwalifikowało się 320 sportowców. Poniżej przedstawiamy składy poszczególnych reprezentacji, uszeregowanych w porządku alfabetycznym. Lista nie jest jeszcze kompletna i może być aktualizowana. 

Albania

Kobiety: Suela Mehilli
Mężczyźni: Erjon Tola

Andora:

Kobiety: Mireia Gutierrez
Mężczyźni: Marc Oliveras, Joan Verdu

Argentyna:

Mężczyźni: Sebastiano Gastaldi
Kobiety: Nicol Gastaldi

Armenia

Mężczyźni: Ashot Karapetyan

Australia

Kobiety: Greta Small
Mężczyźni: Dominic Demschar, Harry Laidlaw

Austria

Kobiety: Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Cornelia Hütter, Berndatte Schild, Nicole Schmidhofer, Anna Veith,  Stephanie Venier, Ramona Siebenhofer, Tamara Tippler, Ricarda Haaser, Katharina Liensberger
Mężczyźni: Stefan Brennsteiner, Manuel Feller, Max Franz, Marcel Hirscher, Vincent Kriechmayr, Michael Matt, Matthias Mayer, Hannes Reichelt, Philipp Schörghofer, Marco Schwarz, Christian Hirschbühl

Azerbejdżan

Mężczyźni: Patrick Brachner

Belgia

Kobiety: Kim Vanreusel, Marjolein Decroix
Mężczyźni: Sam Maes, Kai Alaerts

Białoruś:

Kobiety: Maria Szkanowa
Mężczyźni: Juri Daniłoczkin

Boliwia

Mężczyźni: Simon Breitfuss Kammerlander

Bośnia i Hercegowina

Kobiety: Elvedina Muzaferija
Mężczyźni: Emir Lokmic

Brazylia

Mężczyźni: Michel Macedo

Bułgaria:

Kobiety: Marija Kirkowa
Mężczyźni: Albert Popow, Kamen Zlatkov

Chile

Kobiety: Noelle Barahona
Mężczyźni: Henrik Von Appen, Kai Horwitz

Chiny

Kobiety: Fanying Kong
Mężczyźni: Yangming Zhang

Chorwacja

Kobiety: Leona Popovic, Ida Stimac, Andrea Komsic, Lana Zbasnik
Mężczyźni: Natko Zrncic-Dim, Filip Zubcic, Matej Vidovic, Istok Rodes, Elias Kolega, Samuel Kolega

Cypr

Mężczyźni: Dinos Lefkaritis

Czarnogóra

Kobiety: Jelena Vujicić
Mężczyźni: Eldar Salihović

Czechy

Kobiety: Martina Dubovská, Ester Ledecká, Kateřina Pauláthová, Gabriela Capová
Mężczyźni: Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystran, Jan Hudec

Dania: 

Mężczyźni: Christoffer Faarup, Casper Dyrbye Naested

Erytrea

Mężczyźni: Shannon-Ogbani Abeda

Estonia:

Kobiety: Anna Lotta Jogeva
Mężczyźni: Tormis Laine

Filipiny

Mężczyźni: Asa Miller

Finlandia:

Mężczyźni: Andreas Romar, Samu Torsti

Francja

Kobiety: Adeline Baud Mugnier, Tiffany Gauthier, Nastasia Noens, Tessa Worley, Anne-Sophie Barthet, Taina Barioz, Laura Gauche, Romane Miradoli, Jennifer Piot
Mężczyźni: Johan Clarey, Mathieu Faivre, Thomas Fanara, Blaise Giezendanner, Victor Muffat-Jeandet, Maxence Muzaton, Alexis Pinturault, Brice Roger, Adrien Theaux, Jean-Baptiste Grange, Julien Lizeroux, Thomas Mermillod-Blondin, Clement Noel

 

Grecja

Kobiety: Sophia Ralli
Mężczyźni: Ioannis Antoniou

Gruzja

Kobiety: Nino Tsiklauri
Mężczyźni: Iason Abramashvili

Hiszpania

Mężczyźni: Juan Del Campo, Joaquim Salarich

Hongkong

Kobiety: Arabella Caroline Yili Ng

Iran

Kobiety: Forough Abbasi
Mężczyźni: Mohammad Kia-Darbandsari

Irlandia: 

Kobiety: Tess Arbez
Mężczyźni: Patrick McMillan

Islandia

Kobiety: Freydis Halla Einarsdottir
Mężczyźni: Sturla Snaer Snorrason

Izrael

Mężczyźni: Itamar Biran

Japonia:

Kobiety: Haruna Ishikawa, Asa Ando
Mężczyźni: Tomoya Ishii, Naoki Yuasa

Kanada

Kobiety: Candace Crawford, Valerie Grenier, Erin Mielzynski, Roni Remme, Laurence St-Germain
Mężczyźni: Phil Brown, Dustin Cook, Jack Crawford, Erik Guay, Manuel Osborne-Paradis, Trevor Philipp, Erik Read, Benjamin Thomsen, Broderick Thompson

Kazachstan

Kobiety: Marija Grigorowa
Mężczyźni: Igor Zakurdajew

Kenia:

Kobiety: Sabrina Wanjiku Simader

Kirgistan

Mężczyźni: Jewgienij Timofiejew

Kolumbia

Mężczyźni: Michael Poettoz

Korea Południowa

Kobiety: Gim So-hui, Kang Young-seo
Mężczyźni: Jung Dong-hyun, Kim Dong-woo

Korea Północna

Kobiety: Ryong-Hyang Kim
Mężczyźni: Song Il Kang, Myong Gwang Choe

Kosowo

Mężczyźni: Albin Tahiri

Liban

Kobiety: Natacha Mohbat
Mężczyźni: 

Liechtenstein:

Kobiety: Tina Weirather
Mężczyźni: Marco Pfiffner

Litwa

Kobiety: Ieva Januškevičiūtė
Mężczyźni: Andrej Drukarov

Luksemburg

Mężczyźni: Matthieu Osch

Łotwa

Kobiety: Lelde Gasūna
Mężczyźni: Kristaps Zvejnieks

Macedonia:

Mężczyźni: Antonio Ristevski

Madagaskar:

Kobiety: Mialitiana Clerc

Malezja

Mężczyźni: Jeffrey Webb

Malta:

Kobiety: Elise Pellegrin

Maroko

Mężczyźni: Adam Lamhamedi

Meksyk

Kobiety: Sarah Schlepper
Mężczyźni: Rodolfo Roberto Dickson Sommers

Mołdawia

Mężczyźni: Christopher Hörl

Monako:

Kobiety: Alexandra Coletti
Mężczyźni: Olivier Jenot

Niemcy:

Kobiety: Lena Dürr, Christina Geiger, Jessica Hilzinger, Viktoria Rebensburg, Marina Wallner, Kira Weidle
Mężczyźni:Fritz Dopfer, Thomas Dreßen, Josef Ferst, Andreas Sander, Alexander Schmid, Linus Straßer

Norwegia

Kobiety: Nina Haver Løseth, Ragnhild Mowinckel, Kristin Anna Lysdahl, Maren Rotstigen Skjøld,
Mężczyźni: Kjetil Jansrud, Aleksander Aamodt Kilde, Henrik Kristoffersen, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Jonathan Nordbotten, Sebastian Foss Solevaag, Aksel Lund Svindal

Nowa Zelandia

Kobiety: Alice Robinson
Mężczyźni: Adam Barwood, Willis Feasey

Pakistan

Mężczyźni: Muhammad Karim

Polska

Kobiety: Maryna Gąsienica-Daniel
Mężczyźni: Michał Kłusak, Michał Jasiczek

Portoryko

Mężczyźni: Charles Flaherty

Portugalia

Mężczyźni: Arthur Hanse

Republika Południowej Afryki

Mężczyźni: Connor Willson

Rosja

Kobiety: Jekaterina Tkaczenko, Anastasija Silantiewa
Mężczyźni: Paweł Trichiczew, Aleksander Andrienko, Aleksander Choroszyłow

Rumunia

Kobiety: Ania Monica Caill

San Marino

Mężczyźni: Alessandro Mariotti

Serbia

Mężczyźni: Marko Stevović, Marko Vukicević
Kobiety: Nevena Ignjatović

Słowacja

Kobiety: Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorova
Mężczyźni: Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat

Słowenia:

Kobiety: Ana Drev, Ana Bucik, Maruša Ferk, Meta Hrovat, Tina Robnik
Mężczyźni: Boštjan Kline, Klemen Kosi, Martin Čater, Žan Kranjec, Miha Hrobat, Štefan Hadalin

Stany Zjednoczone Ameryki

Kobiety: Megan McJames, Laurenne Ross, Mikaela Shiffrin, Resi Stiegler, Lindsey Vonn, Jacqueline Wiles, Stacey Cook, Alice Mckennis, Breezy Johnson, Alice Merryweather, Patricia Mangan
Mężczyźni: Bryce Benett, Thomas Biesemeyer, David Chodounsky, Ryan Cochran-Siegle, Tommy Ford, Mark Engel, Jared Goldberg, Ted Ligety, Andrew Weibrecht, Tim Jitlof, Wiley Maple, Steven Nyman, Nolan Kasper

Szwajcaria

Kobiety: Denise Feierabend, Jasmine Flury, Michelle Gisin, Lara Gut, Joanna Hählen, Wendy Holdener, Melanie Meillard, Corinne Suter, Simone Wild
Mężczyźni: Luca Aerni, Gino Caviezel, Mauro Caviezel, Beat Feuz, Marc Gisin, Carlo Janka, Patrick Küng, Loic Meillard, Gilles Roulin, Thomas Tumler, Daniel Yule, Ramon Zenhäusern

Szwecja

Kobiety: Frida Hansdotter, Anna Swenn-Larsson, Emelie Wikström, Estelle Alphand, Sara Hector, Lisa Hörnblad
Mężczyźni: André Myhrer, Matthias Hargin, Matts Olsson, Ktistoffer Jakobsen

 

Tajlandia

Kobiet: Alexia Arisarah Schenkel
Mężczyźni: Nicola Zanon

Timor Wshodni

Mężczyźni: Yohan Goncalves Goutt

Togo

Kobiety: Alessia Afi Dipol

Turcja

Kobiety: Ozlem Carikcioglu
Mężczyźni: Serdar Deniz

Ukraina

Kobiety: Olga Knysz
Mężczyźni: Iwan Kowbasniuk

Uzbekistan:

Mężczyźni: Komiljon Tuchtajew

Węgry

Kobiety: Szonja Hozmann, Mimi Mariann Maroty
Mężczyźni: Márton Kékesi, Dalibor Samsal

Wielka Brytania

Kobiety: Alexandra Tilley, Charlie Guest
Mężczyźni: Laurie Taylor, Dave Ryding

Włochy

Kobiety: Marta Bassino, Federica Brignone, Chiara Costazza, Irene Curtoni, Nadia Fanchini, Sofia Goggia, Manuela Moelgg, Johanna Schnarf, Nicol Delago
Mężczyźni: Luca De Alpirandini, Peter Fill, Stefano Gross, Christof Innerhofer, Manfred Moelgg, Dominik Paris, Ricardo Tonetti, Emmanuele Buzzi, Florian Eisath, Matteo Marsaglia, Alex Vinatzer

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.