Składy kadr narodowych w narciarstwie alpejskim na sezon 2017/2018

fot. Swiss-Ski

Sezon 2016/2017 w narciarstwie alpejskim już dawno przeszedł do historii. Przed nami bardzo ważny sezon 2017/2018, w którym główną imprezą poza Pucharem Świata będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang . Dziś prezentujemy składy kadr poszczególnych krajów na ten sezon. 

Austria

Kadra narodowa mężczyzn: Manuel Feller, Max Franz, Marcel Hirscher, Vincent Kriechmayr, Roland Leitinger, Michael Matt, Matthias Mayer, Hannes Reichelt, Philip Schörghofer

Kadra A mężczyzn: Romed Baumann, Frederic Berthold, Stefan Brennsteiner, Marc Digruber, Markus Dürager, Christian Hirschbühl, Niklas Köck, Johannes Kröll, Marco Schwarz, Patrick Schweiger, Christian Walder

Kadra B mężczyzn: Manuel Annewanter, Sebastian Arzt, Stefan Babinsky, Daniel Danklmeier, Mathias Graf, Fabio Gstrein, Raphael Haaser, Pirmin Hacker, Thomas Hettegger, Chrisoph Krenn, Maximilian Lahnsteiner, Marcel Mathis, Thomas Mayrpeter, Daniel Meier, Christopher Neumayer, Clemens Nöckler, Adrian Pertl, Dominik Raschner, Simon Rüland, Otmar Striedinger, Johannes Strolz

Kadra C mężczyzn: Christian Bognäs, Armin Dornauer, Lukas Feurstein, Luca Gstrein, Felix Hacker, Moritz Marko, Christoph Meissl, Simon Oberhamberger, Moritz Opetnik, Andreas Ploier, Raphael Riederer, Stefan Rieser, Julian Schütter, Mario Stroiber, Joshua Sturm, Luca Tanner, Manuel Traninger, Noel Zwischenbrugger

Kadra narodowa kobiet: Eva-Maria Brem, Stephanie Brunner, Cornelia Hütter, Michaela Kirchgasser, Mirjam Puchner, Christine Scheyer, Bernadette Schild, Nicole Schmidhofer, Ramona Siebenhofer, Carmen Thalmann, Katharina Truppe, Anna Veith, Stephanie Venier

Kadra A kobiet: Christina Ager, Nadine Fest, Katharina Gallhuber, Julia Grünwald, Ricarda Haaser, Elisabeth Kappaurer, Sabrina Maier, Rosina Schneeberger, Tamara Tippler

Kadra B kobiet: Carina Dengscherz, Dajana Dengscherz, Michaela Dygruber, Franziska Gritsch, Michaela Heider, Katharina Huber, Katharina Liensberger, Bernadette Lorenz, Chiara Mair, Nina Ortlieb, Ariane Rädler, Elisabeth Reisinger, Stephanie Resch, Marie-Therese Sporer, Theresa Steinlechner, Bianca Venier, Lisa-Maria Zeller

Kadra C kobiet: Melanie Arrer, Nina Astner, Kerstin Franzel, Jessica Gferer, Lisa Grill, Melanie Niederdorfer, Michelle Niederwieser

Chorwacja

Kadra A mężczyzn: Natko Zrnčić-Dim, Filip Zubčić, Matej Vidović, Istok Rodeš, Elias Kolega

Kadra B mężczyzn: Samuel Kolega

Kadra A kobiet: Leona Popović

Kadra B kobiet: Ida Štimac

Czechy

Kadra A mężczyzn: Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Hudec, Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan

Kadra junior A, mężczyzn: Patrik Benc, Filip Forejtek, Tomáš Klinský, Jiří Milata, Jan Ouvín, Jan Zabystřan

Kadra A kobiet: Gabriela Capová, Martina Dubovská, Klára Křížová, Ester Ledecká, Kateřina Pauláthová

Kadra juniorka A, kobiety: Andrea Arnold, Nikola Bubáková

Finlandia

Kadra A mężczyzn: Marcus Sandell, Samu Torsti

Kadra B mężczyzn: Miikka Mankinen, Eemeli Pirinen, Andreas Romar

Team 2021 – chłopcy: Juho Handolin, Niklas Järvikare, Sampo Kankkunen, Elian Lehto, Turo Torvinen

Kadra B kobiet: Hilla Hannola, Riikka Honkanen, Nella Korpio

Team 2018 – dziewczęta: Mathilda Lassenius, Erika Pykäläinen, Jenny Vuori

Francja

Kadra A mężczyzn, grupa konkurencji szybkościowych: Johan Clarey, Guillermo Fayed, Blaise Giezendanner, Valentin Giraud-Moine, Thomas Mermillod-Blondin, Maxence Muzaton, David Posson, Brice Roger, Adrien Theaux

Kadra A mężczyzn, grupa slalomu giganta-wszechstronnych: Mathieu Faivre, Thomas Fanara, Steve Missilier, Victor Muffat-Jeandet, Alexis Pinturault, Cyprien Sarrazin

Kadra A mężczyzn, grupa slalomu: Robin Buffet, Jean-Baptiste Grange, Julien Lizeroux

Kadra B mężczyzn, grupa konkurencji szybkościowych: Nicolas Raffort, Nils Allegre, Nils Alphand, Baptiste Arnaud, Matthieu Bailet, Hugo Geraci, Roy Piccard, Victor Schuller

Kadra B mężczyzn, grupa konkurencji technicznych: Clément Noel, Maxime Rizzo, Baptiste Alliot Lugaz, Rudy Castellon, Vito Cottineau, Rémy Falgoux, Thibaut Favrot, Greg Galeotti, Elie Gateau, Victor Guillot, Paul Perrier

Kadra juniorów: Léo Anguenot, Sacha Fivel, Evan Klufts, Simon Piolaine, Sam Alphand, Jeremie Lagier, Alexandre Le Dantec, Alexis Brondex

Kadra A kobiet, grupa konkurencji szybkościowych: Margot Bailet, Tiffany Gauthier, Romane Miradoli

Kadra A kobiet, grupa konkurencji technicznych: Taïna Barioz, Anne-Sophie Barthet, Adeline Baud-Mugnier, Coralie Frasse-Sombet, Nastasia Noens, Tessa Worley

Kadra B kobiet, grupa konkurencji szybkościowych: Jennifer Piot, Anouck Bessy, Laura Gauche, Madeleine Chirat, Noémie Larrouy, Esther Paslier

Kadra B kobiet, grupa konkurencji technicznych: Clara Direz, Marie Massios, Johanna Bœf, Léa Chapuis, Joséphine Forni, Romane Geraci, Jade Grillet-Aubert, Tifany Roux

Kadra juniorek: Camille Cerutti, Anouck Errard, Doriane Escane, Karen Smadja Clement, Coline Saguez, Lara Bertholin, Clarisse Breche, Marie Lamure, Laurine Lugon Moulin, Caitlin Mc Farlane, Chiara Pogneaux, Aline Savel

Kanada

Kadra PŚ mężczyzn: Benjamin Thomsen, Broderick Thompson, Brodie Seger, Dustin Cook, Erik Guay, Erik Read, Jack Crawford, Jeffrey Read, Manuel Osborne-Paradis, Philip Brown, Trevor Philp

Grupa rozwojowa mężczyzn: Riley Seger, Sam Mulligan, Simon Fournier

Kadra PŚ kobiet: Ali Nullmeyer, Amelia Smart, Candace Crawford, Erin Mielzynski, Laurence St-Germain, Marie-Michèle Gagnon, Mikaela Tommy, Roni Remme, Stefanie Fleckenstein, Valérie Grenier

Grupa rozwojowa kobiet: Marina Vilanova, Sierra Smith

Niemcy

Kadra A mężczyzn: Fritz Dopfer, Stefan Luitz, Felix Neureuther

Kadra B mężczyzn: Andreas Sander, Klaus Brandner, Thomas Dreßen, Josef Ferstl, Sebastian Holzmann, David Ketterer, Alexander Schmid, Manuel Schmid, Philipp Schmid, Dominik Schweiger, Benedikt Staubitzer, Dominik Stehle, Linus Straßer

Kadra A kobiet: Viktoria Rebensburg

Kadra B kobiet: Patrizia Dorsch, Lena Dürr, Christina Geiger, Veronique Hronek, Ann Katrin Magg, Meike Pfister, Marlene Schmotz, Marina Wallner, Kira Weidle, Michaela Wenig, Maren Wiesler, Elisabeth Willibald

Kadra C: Jessica Hilzinger, Katrin Hirtl-Stanggaßinger, Lucia Rispler

Norwegia

Zespół PŚ mężczyzn: Aksel Lund Svindal, Leif Kristian Haugen, Kjetil Jansrud, Henrik Kristoffersen, Sebastian Johan Foss Solevåg, Aleksander Aamodt Kilde, Jonathan Nordbotten, Rasmus Windingstad, Bjørnar Neteland, Axel William Patricksson, Adrian Smiseth Sejersted, Marcus Monsen

Zespół PE mężczyzn: Stian Saugestad, Henrik Røa, Peder Dahlum Eide, Patrick Haugen Veisten, Timon Haugan, Tobias Windingstad, Tomas Markegård, Bjørn Brudevoll, Joachim Jagge Lindstøl, Fabien Wilkens Solheim, Aleksander Sannes Thorsen

Zespół PŚ kobiet: Ragnhild Mowinckel, Nina Løseth, Mina Fuerst Holtmann, Maria Therese Tviberg, Maren Skjøld, Kristina Riis-Johannesen, Kristin Anna Lysdahl

Zespół PE kobiet: Kristine Gjelsten Haugen, Guro Hvammen, Kajsa Vickhoff Lie, Thea Louise Stjernesund, Marte Monsen, Marte Berg Edseth, Kaja Norbye

Polska

Kadra narodowa MIX, mężczyźni: Szymon Bębenek, Piotr Habdas, Paweł Pyjas, Jan Guńka

Kadra narodowa MIX, kobiety: Sabina Majerczyk, Maryna Gąsienica-Daniel, Katarzyna Wąsek, Daria Krajewska, Maria Łuczak, Magdalena Łuczak

Słowenia:

Kadra PŚ mężczyzn, konkurencje techniczne: Žan Kranjec, Štefan Hadalin

Kadra PŚ mężczyzn, konkurencje szybkościowe: Boštjan Kline, Klemen Kosi, Martin Čater, Miha Hrobat, Andrej Šporn, Rok Perko, Tilen Debelak

Kadra PE mężczyzn: Žan Grošelj, Jakob Špik, Ven Florjančič, Dušan Senčar, Žan Špilar, Žan Kralj, Matevž Rupnik, Aljaž Dvornik, Luka Pančur

Kadra C (juniorów) mężczyzn: Anže Čufar, Krištof Fabjan, Žak Žirovnik, Nejc Naraločnik, Tijan Marovt, Borut Božič,  Tadej Paščinski, Jaka Dvornik, Jan Napotnik, Jakob Fonda

Kadra PŚ kobiet: Ana Drev, Ilka Štuhec, Maruša Ferk, Ana Bucik, Meta Hrovat, Tina Robnik

Kadra PE kobiet: Saša Brezovnik, Klara Livk, Desiree Ajlec, Andreja Slokar

Kadra C (juniorek) kobiet: Maja Bernard, Mišel Marovt, Živa Otoničar, Nika Tomšič, Neja Dvornik, Rebeka Oblak

Szwajcaria

Kadra narodowa mężczyzn: Luca Aerni, Mauro Caviezel, Beat Feuz, Niels Hintermann, Carlo Janka, Patrick Küng, Justin Murisier, Daniel Yule,

Kadra A mężczyzn: Gino Caviezel, Marc Gisin, Loïc Meillard, Thomas Tumler, Sandro Viletta, Ramon Zenhäusern

Kadra B mężczyzn: Gian-Luca Barandun, Semyel Bissig, Anthony Bonvin, Matthias Brügger, Pierre Bugnard, Amaury Genoud, Sandro Jenal, Urs Kryenbuehl, Nils Mani, Joel Müller, Bernhard Niederberger, Cedric Noger, Marco Odermatt, Manuel Pleisch, Marc Rochat, Stefan Rogentin, Gilles Roulin, Fernardo Schmed, Reto Schmidiger, Sandro Simonet, Ralph Weber, Elia Zurbriggen

Kadra C mężczyzn: Arnaud Boisset, Yannick chabloz, Marco Fischbacher, Dylan Gabioud, Marco Gämperle, Matthias Iten, Dionys Kippel, Marco Kohler, Josua Mettler, Tanguy Nef, Joel Oehrli, Marc Pfister, Lars Rösti, Maraus Sparr, Noel von Grüninger, Dario Walpen, Ramon Zürcher

Kadra narodowa kobiet: Michelle Gisin, Lara Gut, Wendy Holdener, Mélanie Meillard, Corinne Suter, Simone Wild

Kadra A kobiet: Charlotte Chable, Denise Feierabend, Jasmine Flury, Joana Hählen, Priska Nufer

Kadra B kobiet: Leana Barmettler, Carole Bissig, Aline Danioth, Nicole Good, Chiara Gmür, Katja Grossmann, Vanessa Kasper, Rahel Kopp, Camille Rast, Beatrice Scalvedi, Elena Stoffel, Jasmina Suter

Kadra C kobiet: Eliane Christen, Amélie Duspasquier, Lindy Etzensperger, Nathalie Gröbli, Larissa Jenal, Stephanie Jenal, Noémi Kolly, Charlotte Lingg, valentine Macheret, Raphaela Suter, Jessica Tschanz

Szwecja

Kadra konkurencji technicznych, grupa 1 mężczyzn: André Myhrer, Mattias Hargin, Matts Olsson, Mattias Rönngren,Gustav Lundbäck, Kristoffer Jakobsen

Kadra konkurencji technicznych, grupa 2 mężczyzn: Max-Gordon Sundquist, Anthon Cassman, Emil Johansson, Hannes Grym, Jesper Ask, Dan-Axel Grahn

Kadra wszechstronnych: Felix Monsén, Zack Monsén, Filip Platter, Olle Sundin

Kadra konkurencji technicznych, grupa 1 kobiet: Frida Hansdotter, Maria Pietilä Holmner, Emelie Wikström, Anna Swenn-Larsson

Kadra konkurencji technicznych, grupa 2 kobiet: Sara Hector, Nathalie Eklund, Ylva Stålnacke, Lisa Blomqvist, Lovisa Grant, Magdalena Fjällström

Kadra konkurencji szybkościowych kobiet: Kajsa Kling, Lisa Hörnblad, Helena Rapaport, Lin Ivarsson, Fanny Axelsson

USA

Kadra A mężczyzn: Bryce Bennett, David Chodounsky, Tommy Ford, Travis Ganong, Ted Ligety, Steven Nyman, Andrew Weibrecht

Kadra B mężczyzn:  Tommy Biesemeyer, Ryan Cochran-Siegle, AJ Ginnis, Jared Goldberg, Nolan Kasper, Kipling Weisel

Kadra A kobiet: Stacey Cook, Breezy Johnson, Julia Mancuso, Alice McKennis, Laurenne Ross, Mikaela Shiffrin, Resi Stiegler, Lindsey Vonn, Jacqueline Wiles

Kadra B kobiet: Patricia Mangan, Alice Merryweather

Wielka Brytania

Kadra PŚ mężczyzn: Dave Ryding

Kadra PE mężczyzn: Jack Gower, Nich Moynihan, Billy Major, Charlie Raposo

Kadra Pucharu Świata kobiet: Alexandra Tilley, Charlie Guest

Kadra PE kobiet: Cara Brown, Laurie Taylor

Kadra FIS kobiet: Darcie Mead

Włochy

Kadra konkurencji technicznych PŚ mężczyzn, grupa 1: Luca De Aliprandini, Florian Eisath, Stefano Gross, Manfred Moelgg

Kadra konkurencji technicznych PŚ mężczyzn, grupa 2: Giovanni Borsotti, Simon Maurberger, Roberto Nani, Giuliano Razzoli, Tommaso Sala, Patrick Thaler, Riccardo Tonetti

Kadra konkurencji szybkościowych PŚ mężczyzn, grupa 1: Peter Fill, Christof Innerhofer, Dominik Paris

Kadra konkurencji szybkościowych PŚ mężczyzn, grupa 2: Guglielmo Bosca, Emanuele Buzzi, Mattia Casse, Werner Heel, Matteo Marsaglia

Kadra Interesse Nazionale mężczyzn: Fabian Bacher, Andrea Ballerin, Davide Cazzaniga

Kadra konkurencji technicznych PE mężczyzn: Giulio Giovanni Bosca, Davide Da Villa, Federico Liberatore, Giordano Ronci, Andrea Squassino, Hans Vaccari, Alex Vinatzer, Alex Zingerle, Hannes Zingerle

Kadra konkurencji szybkoścowych PE mężczyzn: Henri Battilani, Matteo De Vettori, Nicolo Molteni, Alexander Prast, Florian Schieder

Kadra juniorów mężczyzn: Alberto Blengini, Fabiano Canclini, Matteo Canins, Pietro Canzio, Francesco Gori, Samuel Moling, Lorenzo Moschini, Luca Taranzano, Giulio Zuccarini

Kadra wszechstronna PŚ kobiet: Marta Bassino, Federica Brignone, Elena Curtoni, Nadia Fanchini, Sofia Goggia

Kadra konkurencji szybkościowych PŚ kobiet: Nicol Delago, Elena Fanchini, Verena Gassliter, Francesca Marsaglia, Laura Pirovano, Johanna Schnarf, Verena Stuffer

Kadra konkurencji technicznych PŚ kobiet: Chiara Costazza, Irene Curtoni, Roberta Midali, Manuela Moelgg, Karoline Pichler, Federica Sosio

Kadra Interesse Nazionale kobiet: Nicole Agnelli, Michela Azzola, Anna Hofer

Kadra wszechstronna PE kobiet:Luisa Matilde Maria Bertani, Nadia Delago, Lara Della Mea, Elena Dolmen, Jasmine Fiorano, Jole Galli, Vivien Insam, Lucrezia Lorenzi, Roberta Melesi, Martina Perruchon, Sofia Pizzato,Teresa Runggaldier, Carlotta Saracco

Kadra konkurencji technicznych PE kobiet: Francesca Fanti, Anita Gulli, Celina Haller, Giulia Lorini, Martina Peterlini, Marta Rossetti

Źródło: skidor.com, usskiteam.com, alpinecanada.org, pzn.pl, fisi.org, ffs.fr, oesv.at, swiss-ski.ch, croski.hr, skiforbundet.no, czech-ski.com, skisport.fi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *