Ski Tour Kanada: Emil Iversen najlepszy na 17,5 km w Montrealu

22:22, 02.03.2016 Aneta Kosiura

fot: gettyimages.com fot: gettyimages.com

W dniu dzisiejszym odbył się również bieg mężczyzn stylem klasycznym na 17,5 km w Montrealu. W tym przypadku również nie było mocnych na Norwegów. Zwyciężył Emil Iversen z czasem 45:05.4 sekundy.

Tuż za Norwegiem sklasyfikowany został Petter Northug ze stratą +5,3 sek. Trzecie miejsce na podium uzupełnił reprezentant Rosji Sergey Ustiugov +14,5 sekundy. Na tym najgorszym dla sportowca miejscu czwartym sklasyfikowany został kolejny z Norwegów Martin Johnsrud Sundby +39,8 sekundy.

Jedynym z reprezentantów Polski był Maciej Staręga, który zajął miejsce 45. ze stratą +3:53.7 sekundy do zwycięzcy.

W klasyfikacji ogólnej cyklu Ski Tour Kanada liderem jest Sergey Ustiugov przed dwoma Norwegami Emilem Iversenem oraz Petterem Northugiem.