Skakali w niemieckim Bad Griesbach

21:25, 28.06.2016 Mateusz Król

W minioną niedziele w niemieckim Bad Griesbach, odbyły się zawody Georg Thoma Pokal. Na skoczni narciarskiej o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 57 metrze rywalizowali mężczyźni i kobiety. Zwycięzcami zawodów zostali Maximilian Kaiser i Tia Kern.

Konkurs w Bad Griesbach był pierwszymi zawodami w walce o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji Georg Thoma Pokal. W sumie ten niemiecki turniej składa się z trzech konkursów. Maximilian Kaiser po skokach na 62 metry i 58,5 metra, zapewnił sobie pierwszą wygraną w cyklu. Na drugim miejscu uplasował się Petrick Hammann, który w swoich próbach uzyskał 59,5 metra oraz 57 metrów. Trzecie miejsce zajął zawodnik pochodzący z USA - Nicholas Mattoon (dwukrotnie 56,5 metra).

Miejsca na podium zabrakło dla Patricka Kaisera (dwukrotnie 57,5 metra), który sklasyfikowany został tuż za nim. Piąty był Nathan Mattoon (53,5 metra; 57 metrów).

Wśród pań najdalej lądowała Tia Kern. Zwyciężczyni zawodów oddawała skoki na odległość 46,5 metra i 50,5 metra. Cassandra Kremer po skokach na 44,5 metra oraz 46 metrów, musiała zadowolić się miejscem drugim. Na najniższym stopniu podium stanęła Pia Bossio (46 metrów; 47,5 metra).

Czwarta pozycja przypadła dla Lea Zuefle (39,5 metra; 41,5 metra).

Kolejne zawody z cykli Georg Thoma Pokal zostały zaplanowane na 24 lipca. Finałowe zawody odbędą się 21 sierpnia.

Źródło: skizunft-badgriesbach.de/winteszus.pl