Sezon zakończony również dla Carpath Cup i Alpen Cup.

20:14, 04.10.2016 Mateusz Król

W ostatnim czasie byliśmy świadkami zakończenia się większości letnich zawodów w skokach narciarskich, takich jak LGP, PK i FIS Cup. Do końca dobiegł także Puchar Karpat i Puchar Alp.

W Pucharze Karpat w tym sezonie rozegrano 4 konkursy. Ostatnie zmagania miały miejsce 29-30 września w Rasnovie (Rumunia). Skoki oddawano na skoczni HS-71. Podczas czwartkowego konkursu zwyciężył Nicolae Sorin Mitrofan, który po skokach na 67,5 m i 71 m uzyskał najwyższą notę 249,2 pkt. Drugi był Stefan Valentin Blega (64,5 m, 65 m), a podium dopełnił Dmytro Mazurchuk (65 m, 65 m). Spośród Pań tego samego dnia zwyciężyła Andreea Diana Trambitas, która oddała dwa skoki na odległość 63,5 m zdobywając 218,1 pkt. Drugie miejsce zajęła Virag Voros, a trzecie Sarlote Skele. Drugiego dnia spośród Panów najlepiej spisał się Stefan Valentin Blega, drugi na podium był Mihnea Alexandru Spulber, a trzeci Muhammed Ali Bedir. W rywalizacji Pań piątkowych zmagań po raz drugi zwyciężyła Andreea Diana Trambitas, na drugim miejscu uplasowała się Sarlote Skele, a podium dopełniła Carina Alexandra Militaru.

Wyniki konkursu panów - czwartek

Wyniki konkursu pań - czwartek

Wyniki konkursu panów - piątek

Wyniki konkursu pań - piątek

Tak samo jak w Carpath Cup tak i w Pucharze Alp (mężczyzn) w tym sezonie rozegrano 4 konkursy. W dniach 30 września i 1 października odbyły się ostatnie zmagania. W piątek najlepszy okazał się być Bor Pavlovic, który po skokach na 99 m i 103 m zapewnił sobie zwycięstwo. Zaraz za nim znalazł się Timi Zajc, a trzecie miejsce należało do Ziga Jelar. W sobotę rywalizację zwyciężył Maximilian Malnauer przed Borem Vlovicem  i Markusem Pitschem. W Alpen Cup Pań w tym sezonie rozegrano 8 konkursów. W klasyfikacji generalnej Pań na najwyższym miejscu znajduje się Selina Freitag (527 pkt.) przed Virag Voros (477 pkt.) i Lisą Eder (430 pkt.).