Seidl wygrywa ostatnie zawody i klasyfikację generalną

14:35, 23.09.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:35, 23.09.2018

Zawodami w Planicy zakończył się sezon Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Finałowe zmagania wygrał Mario Seidl. Austriak triumfował także w klasyfikacji generalnej.

Mario Seidl prowadził już po serii skoków. Reprezentant Austrii jako jedyny przekroczył granicę 140 metrów. Lider klasyfikacji generalnej osiągnął odległość 141 metrów. Po skoku Seidl miał prawie 5 punktów przewagi nad Espenem Bjoernstadem, co dało 20 sekund. Norweg skoczył 137 metrów. Trzeci po skoku ze stratą 30 sekund był Aguri Shimizu. Japoński kombinator skoczył 133,5 metra.

Wyniki po serii skoków

Seidl w biegu nieco stracił, ale utrzymał pierwszą pozycję. Drugi ze stratą 8,5 sekundy był Bjoernstad, a trzeci Shimizu ze stratą 9,2 sekundy. Pierwsza czwórka po biegu się nie zmieniła, bo czwarty był Francois Braud. Piąte miejsce zajął Ilkka Herola, a szósty Martin Fritz, który uzyskał najlepszy wynik biegu.

Wyniki zawodów

W klasyfikacji generalnej Mario Seidl wygrał zdecydowanie. Austriak zdobył 456 punktów. Drugie miejsce zajął Ilkka Herola, a trzeci był Martin Fritz. W Planicy Polacy nie startowali. W klasyfikacji łącznej Szczepan Kupczak zajął 33. miejsce, a Paweł Słowiok był 34. W Pucharze Narodów najlepsi byli Austriacy. Polacy uplasowali się na 10. pozycji. Najlepszym skoczkiem okazał się Seidl, a biegaczem Raffaele Buzzi.